Barvy a vůně a ovlivňují lidské smysly odjakživa. Každá barva a vůně s sebou nese určitou emoci a i sdělení. Zjistěte, jak jsou barvy květin vnímány u nás a co znamenají jinde ve světě. Jako bonus se dozvíte, po jaké kytici sáhnout na Den matek a jaké poselství tím mamince zašlete :-).

 

Kytice pro maminku ke Dni matek
Caption
Kytice jemných barev pro maminku ke Dni matek
Caption

 

 

Bílé květiny

V západním světě znamenají bílé květiny mír a čistotu. Šaty nevěst bývají tradičně v bílé barvě, což symbolizuje nové začátky. Na Dálném je bílá barvou smuteční a symbolizuje posmrtný život. Bílá růže signalizuje naději a radost z nového vztahu. Bílé lilie představují věčnou lásku. Svým maminkám bílou kyticí vzkazujete, že jim přejete nové impulzy a dlouhý život v radosti a zdraví. Výborná volba pro ženy, co mají smysl pro eleganci.

Červené květiny

Červená barva je esencí života, vášně a energie. V Asii je spojována s autoritou a mocí. V Číně je nevěstami oblíbená jako tradiční barva svatebních šatů. V Rusku značí bohatství a štěstí. V západním květinovém světě červená barva vyjadřuje lásku a vášeň. Rudá barva květu je ideální volbou pro všechny, kdo chtějí vyslat láskyplné poselství a nebo srdečný dík. Červené květiny darované mamince vyjadřují upřímný dík, povzbuzení a radost, že ji máte ve svém životě. Červená dodá sílu do života a potřebný temperament.

Žluté květiny

Žlutá vyzařuje teplo a energii jako žádná jiná barva. V Indii podle místní tradice poskytuje ochranu zlými duchy. V Jižní Americe se žluté květy používají při pohřbech. V západní kultuře představují žluté květy přátelství a radost. Žlutá barva květin je velmi oblíbená v rámci různých eventů a oslav, protože vždy upoutá pozornost. Pokud darujete žluté květy mamince, dáváte zároveň koňskou dávku dobré nálady, elánu a optimismu. Žlutá dále posiluje vzájemné pouto a dobré vztahy v rodině.

Fialové květiny

Málokterá barva má tak tajemné a rozmanité významy! A přesně to dělá fialové květiny mimořádně okouzlující. Fialová znamená moc, ale také vášeň a nemorálnost. V křesťanství symbolizuje spojení mezi Matkou Zemí a spiritualitou Nebes. V hinduismu je spojována s důstojností a individualitou. Fialové květy jsou parádním dárkem pro naše maminky. Jsou symbolem ženskosti, ale také vděčnosti. Mamince vkusným způsobem vyjádříte, jak moc obdivujete její sílu v životě i to, co pro své děti a případně vnoučata dělá.

Oranžové květiny

Oranžová barva představuje teplo a světlo. Představte si doutnající žhavé uhlíky to je něco, co se může kdykoli znovu rozhořet a je tedy symbolem života. Dále podporuje kreativitu, sílu a vytrvalost. Květy v pomerančových odstínech představují naplňující partnerský vztah. Mamince oranžovou kyticí říkáte, že Vás vzájemné pouto obohacuje a naplňuje. Oranžové květy jsou výborný dárek pro maminky, které mají rády pohyb, akci a dynamiku v životě obecně.

Růžové květiny

Růžová je barvou něhy, romantiky a zamilování. Růžová bývá spojována s dívkami, stejně jako modrá s chlapci. Dříve to bývalo naopak: růžová byla považována za malou červenou a lidé si tuto barvu spojovali s mužností. Dívky zase nosily více modré po vzoru Panny Marie, která byla zobrazována v modrém plášti. V mnoha zemích Orientu je dodnes růžová barva pro muže a modrá pro ženy. Růžová kytice se skvěle hodí pro maminky, které jsou jemné a romantické povahy. Růžové květiny jim připomenou, jak moc si vážíte jejich krásné energie a pozitivity, kterou do Vašich životů vnáší.

 

Kytice ke Dni matek

Tápete, která kytice je ta pravá jako dárek pro Vaši maminku na Den Matek? Usnadníme Vám to! Z těch nejkrásnějších a nejoblíbenějších kytic jsme vytvořili kolekci kytic určených speciálně pro oslavu Dne matek.

Objednejte s předstihem

Den matek letos oslavíme v neděli 8.5. Rádi vyhovíme všem Vašim květinovým přáním, jen je třeba mít na paměti, že kytici pro maminku v tento den poptává prakticky každý. Pokud necháte objednávku na poslední chvíli, oblíbený druh květiny a nebo barva květin Vaší maminky už nemusí být dostupná. Zajistěte si kytici s předstihem a včas!

Autor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Velikonoční květinový věnec krok za krokem
Vyrobte si krásnou Velikonoční dekoraci. Snadno a rychle. Udělá mnoho parády!...
Soutěž o kytici, čaje a sladkosti Oxalis
Vyhrajte chutný a voňavý dárek ke Dni matek! Soutěžte na Instagramu....

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost