Venku nastává období mrazivé zimy. Pokud se ani tomto období nechcete vzdát krásy kvetoucích rostlin, obklopte se orchidejemi! Péče o ně nemusí být nijak náročná a pohled na rozkvetlé parapety plné barevných orchidejí zahřeje na duši nejen za dlouhých zimních večerů.


Správná péče o orchideje


Stačí pohlídat několik maličkostí, aby se orchidejím u Vás doma dobře dařilo. Království sytých a pestrých květů bude stát za vydané úsilí! Čtěte, jak snadno docílit nádherné orchidejové oázy ve Vašem domově!

Co orchidej potřebuje ke štěstí

  • Světlo

Základní podmínkou úspěšné péče o orchideje je dostatek světla. Orchideje světlo milují a v temných koutech se jim dařit nebude. Perfektním místem pro pěstování jsou okenní parapety.

  • Teplo

Ideální teplota pro pěstování orchidejí se pohybuje mezi 20 a 25 °C, v noci pak teplota o cca 3 °C. Nesvědčí jim dlouhé větrání, pokud je venku hodně chladno. V místnostech by nemělo být ani příliš sucho. Umístění Jestli máte tu možnost, umístěte orchideje na severní nebo východní stranu. V létě tak předejdete jejich přehřátí sluncem. Jižní strana poskytuje tepla přes okenní sklo až přespříliš, západní už méně, ale i zde může během parného léta hrozit zežloutnutí listů.

  • Kvalitní substrát

Orchideje se prodávají zasazené do substrátu, který je pro ně vyhovující díky vysokému podílu organické hmoty. Pokud orchideje přesazujete, je dobré vždy koupit substrát přímo určený pro jejich pěstování.

  • Květináč

Orchidej je zpravidla umístěna v průhledném a vysokém květináči. V průhledném proto, aby k orchideji mohlo proudit více světla (kořeny orchidejí mají schopnost fotosyntézy) a ve vysokém proto, aby co nejlépe vyhovoval potřebám převážné části orchidejí, které v přírodě rostou přichycené k různým částem stromů.

  • Zavlažování

Orchideje stačí zalévat asi jedenkrát týdně. Substrát by měl být před zalitím vyschlý. V horkých dnech můžete orchideje orosit rozprašovačem. Optimální pro zalévání je měkká voda s nízkými hodnotami minerálů, nicméně při dodržení ostatních doporučení není třeba obávat se ani tvrdší vody (případně zalévat vodou kojeneckou). Rostlinky je dobré čas od času - 1 x měsíčně - přihnojit hnojivem pro orchideje.

Pestrá paleta barev i různé velikosti

Teď už víte, jak na to! Udělejte si radost a sežeňte si několik nakvetlých kousků k sobě domů nebo do kanceláře. Celou zimu si pak venku užívejte mrazivé krásy s pocitem, že se vracíte do útulného příbytku.Autor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Vánoční květinové dárky pro kolegy i obchodní partnery
Čím letos potěšit své kolegy a jak se připomenout obchodním partnerům, když jsou osobní setkání komplikovaná? Zašlete originální květinovou dekoraci - věne...
Oslava Svatého Valentýna i za času korony
Oslava Valentýna v době, kdy je všechno zavřené? Čtěte naše tipy, jak si oslavu svátku zamilovaných užít i za časů korony!...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost