Jaké bylo Mistrovství floristiky Česka v roce 2017

 

Mistrovství floristiky v České republice probíhá každoročně a koná se již od svého vzniku v Děčíně. Letos, v roce 2017, probíhá již 46. ročník a pořadatelé se tento rok rozhodli pro krásné prostory místního děčínského zámku.  Samozřejmě jsme si jako květinová doručovací služba Fleurop.cz nechtěli tuto nejprestižnější českou floristickou akci nechat ujít a zapojili jsme se předáním atraktivních cen pro vítězného floristu seniora, vítěznou školu juniora a uspořádáním tipovací soutěže pro návštěvníky o nejkrásnější svatební kytici s možností získat doručení kytice kamkoliv v Česku zdarma.

 

ZÁMECKé PROSTŘEDNÍ KVĚTINÁM SVĚDČÍ

Soutěžení floristů seniorů a juniorů proběhlo v průběhu dvou dní v areálu děčínského zámku, bohužel bez účasti veřejnosti, která může všechny výsledné práce shlédnout až o víkendu, po ukončení soutěže a vyhlášení výsledků.  Děčínská kotva 2017, jak je tato akce odborně nazývána, je spojena se 130. výročím narození našeho známého malíře Josefa Lady, proto její organizátoři - Střední škola zahradnicka a zemědělská A.E. Komerse Děčín – Libverda a Svaz květinářů a floristů ČR, pod celkovým názvem soutěže „ Ladovská zima“ připravili 4 soutěžní disciplíny s pro léto poněkud neobvyklou zimní tematikou.  Prostory děčínského zámku a krásné zahrady se proto proměnily v jeden květnový víkend v zimní ladovsky laděnou pohádku  s  adventními dekoracemi, zimně laděnými svatebními kyticemi a vločkami, rampouchy a jinak bíle oděnými aranžmá.

 

KREATIVA NA MOTIVY LADOVSKÉ ZIMY 

Floristé jsou vášniví kreativci a rádi tvoří podle své fantazie, proto byly k vidění zajímavá a nápaditá díla.  Adventní věnce byly pojaté moderně nebo naopak staročesky, tajnou disciplínou se stala tentokrát sesazovaná nádoba s námětem „Hvězdy zimní oblohy“ a lahůdkou prvního dne závodu se stala svatební kytice vypichovaná do držákus názvem „Žezlo paní zimy“. Venkovní aranžmá s názvem „ Sním o Vánocích bílých“ dala prostor fantazii nevšedně ozdobit vánoční stromky a ozvláštnit tak letní venkovní prostory zámku.

Vrcholem  soutěže se stává samozřejmě slavnostní ceremoniál a vyhlášení vítězů.  Slavnostního galavečera se kromě soutěžícíh a jejich rodinných příslušníků účastní odborná floristická veřejnost a je vžy připraven zajímavý program.  Kromě vyhlášení měli tedy všichni hosté možnost shlédnout krásnou předváděcí show  skvělé floristky Marie Bittnerové, dokonalou přehlídku všech soutěžních svatebních vypichovaných kytic a uvedení paní Zdeničky Fousové do Floristické síně slávy.

 

 

vítězSTVÍ JE SLADKÉ

Absolutním vítězem v kategorii junior a Mistrem floristou v kategorii junior se stal Vlastimil Kucharovič z pořádající střední školy Děčín,  tato střední škola získala tedy od naší společnosti Fleurop za prvenství Vlastimila prezentační seminář, vedený Ellisabeth Schoenneman, která získala druhé umístění v klání o titul Mistr florista Německa v roce 2010 v Bad Neuheimu  a od roku 2014 je členkou mezinárodního sdružení floristů Junge Wilde.

Absolutním vítězem v seniorské kategorii se stal  Tomáš Hakl z Ostroměře.

 

 

FLEUROP VĚNUJE ROZVOZ KYTIC I HODNOTNÉ CENY PRO VÍTĚZE

Tipovací návštěvnické soutěže  o nejhezčí svatební kytici se o víkendu zúčastnilo přes 500 návštěvníků  a kromě 10 výherců, kterým byla odeslána na adresu uvedeného obdarovaného krásná Fleurop kytice, byla šťastná i výherkyně tipovací soutěže Eliška Klocová, jejíž svatební kytice byla návštěvníky ohodnocena jako nejkrásnější.  Eliška získala od naší společnosti Fleurop jako vítěznou cenu  diváckou účast na  Mistrovstív floristiky Německa v Berlíně v roce 2018.

 

Soutěžní i velmi přátelská atmosféra a spousta nádherné floristiky  -  s takovými dojmy jsme opouštěli 46. klání českých floristů naší nejprestižnější soutěže v oboru floristiky.

Fotografie: Svaz květinářů a floristů ČR