Letošní  Brněnskou růži ovládl Jan Milt

 

V pátek 16. listopadu 2018 se uskutečnil další ročník oblíbené floristické soutěže Brněnská růže. V letošním již 23. kole se mezi sebou utkalo celkem 17 juniorů a 19 floristů seniorů. Jsme nesmírně potěšeni, že absolutním vítězem se stal florista naší sítě Fleurop - talentovaný Jan Milt.

 

Brněnská růže 2018

Mezinárodní floristické klání Brněnská růže vítá každoročně několik desítek floristů. Soutěž je výsadou převážně floristů českých, občas však zavítají i kolegové ze Slovenska, jako tomu bylo v tomto roce.  Brněnská růže je mezi floristy velmi oblíbená a  je známá především díky své profesionální úrovni a snaze o invenci. Každoročně se vyhlašují tři hlavní témata, ve kterých se jednotliví soutěžící utkají. Hodnotí se zvlášť práce juniorů – absolventů středních zahradnických škol a již zkušených floristů, tzv. seniorů. V letošním roce byly zadány následující úkoly: vázaná dárková kytice, věnec na zahradní slavnost a interiérová dekorace za použití pouze sušených rostlin.

 

Fleurop floristé zabodovali

Všichni soutěžící se úkolů zhostili velmi pěkně. Porota v několika členném složení hodnotila dle předem daných kritérií originalitu, barvu, kompozici a technické provedení. Díky prvenství ve všech třech kategoriích se absolutním vítězem show stal Jan Milt, náš partnerský florista z Plzně. Třicetiletý Jan Milt  pracuje v obchodě, který před 25 lety založili jeho rodiče. Zahradnická profese se v jejich rodině drží už několik generací. Honza je vítězem 44. ročníku Mistrovství floristů České republiky a s naší společností spolupracuje od samého počátku. Většina kytic našeho sortimentu byla navržena a uvázána právě jím. 

 

Loňská vítězka a zároveň letošní Mistr florista ČR Vlasta Sekyrková se tentokrát umístila na páté pozici. Vlasta je také naší spolupracující floristkou, pochází  a sídlí v Lázních Bohdaneč a floristice se věnuje celý svůj život.  Váže a doručuje pro nás kytice a květinová aranžmá po celém pardubicku. O to větší byla naše radost nad jejím umístěním.

 

Bez nadsázky Vám proto můžeme garantovat, že květiny pro Vás váží opravdu ti nejlepší a jedni z nejzkušenějších ve svém oboru. POkud potřebujete doručit kytici kamkoliv v České republice nebo v zahraničí, vybírejte na našem webu www.fleurop.cz.

 

krása květin ovládla nádherné prostory konventu

Všechny zhotovené  soutěžní práce mohli návštěvníci obdivovat až do neděle 18. listopadu  v Konventu Milosrdných bratří v Brně.  Jsme hrdí na to, že naše značka Fleurop byla jedním z partnerů této nádherné floristické události a že se můžeme podílet na podpoře floristické branže.