Nastoupil nám podzim a po celkově velmi teplém a suchém létě jistě příroda i mnozí z nás uvítali pokles teplot a celkové zklidnění. Krásná podzimní kytice dokáže vnést do Vašeho domova nádech všeho, co podzim přináší. Podzim sám o sobě je o zpomalení a zamyšlení se. Samotné barvy jsou zklidňující, zemité, tlumené co do odstínu, ale přesto působivé. Zahrádky se v různých obměnách pyšní teplými tony žluté s oranžovou a zemitou červenou barvou, při svitu sluníčka se rádi brouzdáme zlatavo-hnědými nánosy spadaného listí a v přírodě poutají naši pozornost barevné plody, jako třeba červené šípky nebo jeřabiny.


KRÁSA PODZIMU I DOMA

Podobnou barevnost si můžete vnést domů i kyticí z řezaných květin. Naše podzimní kolekce vychází z aktuálních trendů. Převahu mají smíšené kulaté kytice s dominancí žluté a oranžové barvy, kterou vhodně doplňuje zeleň, listy buxusu nebo červené či hnědé plody třezalky. Pokud chcete darovat něco extra, jistě nepochybíte výběrem květiny aranžované v dárkové krabičce. Květinové krabičky jsou nejen čím dál více populární, ale jsou i velmi praktické. Kromě toho, že se snadno transportují, vydrží dlouho čerstvé a majitelce odpadá starost s výběrem vhodné vázy. Rovněž péče o tuto aranž je skoro nulová. Stačí pouze opatrně dolévat vodu do aranžovací hmoty a o krásu máte postaráno. Samozřejmě není žádným prohřeškem v podzimním období zaslat klasický puget červených růží, pokud to situace vyžaduje, nebo kytici barevně laděnou do pastelových barev.

UŠITÁ NA MÍRU DLE KREATIVY FLORISTY

Pro speciální příležitosti, významná jubilea, dekorace firemních prostor a třeba i vyznavače jinakosti můžeme vytvořit kytici nebo aranž na míru Vašim potřebám. O několik inspirací, jak taková vazba může vypadat, jsme požádali jednu z pražských floristek naší sítě Fleurop, Růženu Bubeníčkovou. Příkladem její kulaté kytice je tato dekorativní kytice z krásných pivoňkových plných růží, v kombinaci s alstromeriemi, solidágem, achileou, alchimilou, crocosmií, staticí, eucalyptem a trávami. Kytice je kompaktní růžové a fialové barvy, červenavý nádech podzimu vnáší plody hyperika. Celá kytice je podložena zajímavým dekorativním papírem v designu novin. Následující kytice je vložena do zajímavé vázy a vypadá jakoby ampulka visící ve vzduchu. Co do vazby jde o takzvaně lineární typ a i pro zkušeného floristu je prý zhotovení velkou výzvou. Podzimní ráz splňují použité kontrasty barev, tvarů i struktur. Základ kytice tvoří hortenzie a světlé růže. V celé kytici se lehce objevují plody viburna a hyperica. Zajímavý je zde kontrast rovných tvarů květů i plodů montbrécie (crocosmia) s bordo trávou, žlutočervenou alstromerií a se zeleným laskavcem, splývajícím lehce dolů. Spodní část lehce doplnuje převislý rhypsalis. Že květinová výzdoba nemusí být jenom box, váza nebo vydlabaná dýně, nám dokumentuje poslední aranž paní Bubeníčkové. Jedná se o sesazovanou dekoraci v proutěném kruhu, do kterého naaranžujete vřes, vřesovec, drátovec, chryzantémy, mulenbekie a hebe, to vše v celkové kompozici z větviček tymiánu, dýní a listí. Krásné, že?


BUĎTE SAMI KREATIVNÍ

Barevná paleta podzimu je nekonečná. Téměř vše, co nabízí Vaše zahrada nebo podzimní příroda, může být použito pro venkovní nebo domovní dekorace, protože právě přírodní materiál se pro podzimní aranže znamenitě hodí. Ať už jsou to různobarevné listy, které můžete zdobit a lakovat čirým lakem nebo akrylovými barvami anebo barevné bobule, které za použití drátů vytvoří krásné podzimní přívěsky nebo zátky. Velmi oblíbené jsou plody dýně, ozdobná jablka, kaštany, šípky, málokoho možná napadne využít různé druhy vřesů nebo okrasné zelí. Chladnější teploty napomohou tomu, že výzdoba vydrží dlouho a vypadá stále čerstvá. Vše, co potřebujete, je několik nástrojů, jako jsou špachtle, lepidlo, malá ruční vrtačka - a trochu fantazie.

Fotografie: Fleurop AG, Fleurop-Interflora česká s.r.o., vazby paní Bubeníčkové fotografovala Kateřina Šubínová


Autor článku: Jitka
Zajistit pro Vás krásné kytice, lákavé cenové nabídky a hladký průběh objednávky je mým denním potěšením. Mimoto ráda občas píši o našich květinových událostech a také tipech, jak nám mohou květiny zkrášlit a obohatit všední den.
„Jedno století“ v květech v rámci Mistrovství floristiky ČR
Středu a čtvrtek 16. a 17. května ovládly květiny, když se v prostorách děčínského zámku konalo 47. Mistrovství floristů ČR - Děčínská kotva 2018. Jako jed...
Letošní Brněnskou růži ovládl Jan Milt
V pátek 16. listopadu 2018 se uskutečnil další ročník oblíbené floristické soutěže Brněnská růže. V letošním již 23. kole se mezi sebou utkalo celkem 17 ju...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost