Dny Adventu a nadcházejících vánočních svátků jsou jedněmi z nejkrásnějších v celém roce. Ať už proto, že na ně jako děti velmi rádi vzpomínáme pro jejich magickou atmosféru zabalenou do voňavého cukroví, pečení perníčků, zdobení vánočního stromku a radost nad jeho tajemnou září, anebo proto, že v době vánoc byli a jsou lidé tak nějak vlídnější, srdečnější a hlavně pohromadě.


KVĚTINOVÉ VÁNOČNÍ EVEREGREENY

Krásu svátečních okamžiků můžeme umocnit a prožívat hned od začátku prosince vlastnoručně zhotovenou nebo třeba i zakoupenou vánoční květinovou výzdobou. Ptáte se, jaké trendy a novinky přináší letošní zima?

Pokud chcete vsadit na jistotu, typicky vánoční květinou je Amarylis, nápadná květina s červenými, bílými nebo bíločervenými květy. Přestože je vysokého vzrůstu, můžete si z ní nechat uvázat kulatou, chvojím a vánočními baňkami dozdobenou kytici. Je velmi výrazná a v místnosti bude působit majestátně.

Druhou nejtypičtější vánoční květinou jsou orchideje. Opět svým vzrůstem a velikostí květů velmi nápadné, na dlouhém stvolu, pokud jste však příznivci kulatých kytic, každý zkušený florista dokáže ve směsové kytici použít několik květů, které jsou nenápadně uložené v ampulkách s vodou a ozvláštní jimi vazbu. POHODA UPROSTŘED VÁNOČNÍCH HVĚZD

Nesmíme rovněž zapomenout na vánoční "klasiku" - čili vánoční hvězdu, latinským jménem Poinsettie. Málokdo možná ví, že červeně nebo bíle zbarvené vršky rostliny nejsou květy, ale její listeny, jejichž barevnost docílíme ne zrovna nejsnadnější procedurou. Proto je nejjednodušší rostlinu každý rok zakoupit nově v květinářství. Vánoční hvězda je citlivá na průvan a také na zálivku. Doporučujeme ji zalévat raději méně a častěji a nenechávat vodu stát v květináčku.

Protože vánoční romantika je nejkrásnější za doprovodu našich nejmenších ratolestí, přinášíme Vám několik tipů, jak můžete s Vašimi dětmi tuto rostlinu ozdobit:

Jednu větší nebo několik méně vzrostlých rostlin můžeme umístit do široké keramické nádoby a na zeminu položit mech, šišky, případně korálky nebo něco třpytivého. Jinou variantou mohou být přiložené vánoční ozdoby v třpytivých barvách nebo různé ozdoby na tyčce, které se do květináče zapíchnou. Neméně dekorativně bude hvězda působit v zavařovací sklenici, kterou vyplníme čočkou, rýží, fazolemi nebo třeba i malými kamínky. Je ale důležité, aby rostlina byla v obalu, oddělena od směsi, aby do ni nepronikla voda.
RYCHLÉ DORUČENÍ KVĚTIN

Ať už dáte přednost vlastní kreativě nebo koupi v květinářství, neváhejte se inspirovat v naší vánoční kolekci kytic a adventních věnečků. S případným doručením květiny na adresu příjemce Vám rádi pomůžeme. Kamkoliv po Česku doručíme vybranou květinovou krásku ještě týž den při objednání do 15. hodiny, do zahraničí při objednání do 11 hodin.


Fotografie: Fleurop AG, Fleurop.CZAutor článku: Jitka
Zajistit pro Vás krásné kytice, lákavé cenové nabídky a hladký průběh objednávky je mým denním potěšením. Mimoto ráda občas píši o našich květinových událostech a také tipech, jak nám mohou květiny zkrášlit a obohatit všední den.
Letošní Brněnskou růži ovládl Jan Milt
V pátek 16. listopadu 2018 se uskutečnil další ročník oblíbené floristické soutěže Brněnská růže. V letošním již 23. kole se mezi sebou utkalo celkem 17 ju...
Jaké květiny věnovat na Valentýna
Valentýn je za dveřmi a pokud si nejste jistí, jakou květinu pro svou milovanou máte vybrat a jak se květina správně předává, rádi Vám se vším poradíme. Ne...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost