Středu a čtvrtek 16. a 17. května ovládly květiny, když se v prostorách děčínského zámku konalo 47. Mistrovství floristů ČR - Děčínská kotva 2018. Jako jeden z partnerů akce jsme byli u toho a využili tak příležitost oslavit kreativitu a vášeň všech účastníků pro floristické řemeslo. Témata soutěží se letos nesla v duchu „Jednoho století“, připomínající 100. výročí vzniku Československé republiky.


VOŇAVÉ A KVETOUCÍ STÉ VÝROČÍ REPUBLIKY

Mistrovství se zúčastnilo 11 floristů v seniorské kategorii a 15 juniorů z celé České republiky a Slovenska, jež museli projít čtyřmi disciplínami - Kabelka paní radové (tvorba nositelné květinové kabelky ve stylu první republiky), Kytice pro Martu (volně vázaná kytice jako poděkování odvážným ženám období českého disentu), Retro budoucnosti (sesazovaná nádoba) a Sametová (zdobení aut nebo motocyklů květinami na zámeckém nádvoří). Příjemnou změnou letošního ročníku byl mezinárodní nádech hodnotící poroty. Kromě českých floristů pozvání přijala Karolina Ładyżyńska-Skrzypek z Polska a Victoria Salomon z Německa, jež do celého klání vnesly pohled „zvnějška“. Jejich názor byl bezesporu přínosem už jen z důvodu, že mistrovství je základní platformou k výběru reprezentantů na mezinárodní floristickou soutěž profesionálů - Europa Cup a evropský floristický šampionát juniorů - Eurofleurs. Dvoudenní akce vyvrcholila čtvrtečním galavečerem, kde za přítomnosti obchodních a mediálních partnerů byli vyhlášeni vítězové a proběhla přehlídka vytvořených květinových děl, taneční vystoupení i koncert saxofonisty Felixe Slováčka.


TITUL MISTR FLORISTA SI ODNESLA NAŠE FLORISTKA Z FLEUROP.CZ

Mezi juniory obhájil prvenství z loňského roku Vlastimil Kucharovič ze SŠZaZe A. E. Komerse Děčín – Libverda. V kategorii seniorů si se všemi disciplínami nejlépe poradila a získala titul Mistr florista Vlasta Sekyrková z Květinového ateliéru v Ráji, která si odnesla i první místo v soutěžní kategorii vázaná kytice. Výsledek nás velmi potěšil, protože Vlasta Sekyrková patří do naší sítě spolupracujících floristů v ČR. Našim cílem je poskytovat zákazníkům prvotřídní kvalitu, což by bez zkušených a šikovných floristů rozhodně nešlo. Vybíráme si proto jen ty největší profesionály z celého Česka a Vlasta Sekyrková je důkazem toho, že se nám to daří.


DĚČÍNSKÁ KOTVA JE NAŠÍ NEJPRESTIŽNĚJŠÍ SOUTĚŽÍ

Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva je nejstarší a nejvýznamnější floristická soutěž v Česku a my jsme se rádi stali její součástí. Hlavním pořadatelem soutěže je Střední škola zahradnická a zemědělská škola A. E. Komerse Děčín – Libverda a vyhlašovatelem a spoluorganizátorem soutěže je Svaz květinářů a floristů ČR.

Mezi soutěžícími se letos opět projevila velká tvořivost, smysl pro detail a estetiku, zručnost a především láska k floristickému řemeslu, což jsou aspekty blízké i naší společnosti Fleurop. Bez nich by se tato profese totiž dělat nemohla. Proto gratulujeme nejen vítězům a přejeme spoustu inspirace do další práce a těšíme se na další ročník.


Fotografie: Fleurop.cz, Svaz květinářů a floristů ČR



Autor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Floristická show při představení značky Fleurop v ČR
Jak vypadá skutečně velká floristická show se mohli Češi přesvědčit v únoru v nákupním centru Chodov. Přímo před zraky diváků vázali nádherná floristická ...
Podzim přináší zklidnění i inspiraci
Barevná paleta podzimu je nekonečná. Téměř vše, co nabízí Vaše zahrada nebo podzimní příroda, může být využito pro vytvoření krásné kytice nebo podzimní de...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost