Středu a čtvrtek 16. a 17. května ovládly květiny, když se v prostorách děčínského zámku konalo 47. Mistrovství floristů ČR - Děčínská kotva 2018. Jako jeden z partnerů akce jsme byli u toho a využili tak příležitost oslavit kreativitu a vášeň všech účastníků pro floristické řemeslo. Témata soutěží se letos nesla v duchu „Jednoho století“, připomínající 100. výročí vzniku Československé republiky.


VOŇAVÉ A KVETOUCÍ STÉ VÝROČÍ REPUBLIKY

Mistrovství se zúčastnilo 11 floristů v seniorské kategorii a 15 juniorů z celé České republiky a Slovenska, jež museli projít čtyřmi disciplínami - Kabelka paní radové (tvorba nositelné květinové kabelky ve stylu první republiky), Kytice pro Martu (volně vázaná kytice jako poděkování odvážným ženám období českého disentu), Retro budoucnosti (sesazovaná nádoba) a Sametová (zdobení aut nebo motocyklů květinami na zámeckém nádvoří). Příjemnou změnou letošního ročníku byl mezinárodní nádech hodnotící poroty. Kromě českých floristů pozvání přijala Karolina Ładyżyńska-Skrzypek z Polska a Victoria Salomon z Německa, jež do celého klání vnesly pohled „zvnějška“. Jejich názor byl bezesporu přínosem už jen z důvodu, že mistrovství je základní platformou k výběru reprezentantů na mezinárodní floristickou soutěž profesionálů - Europa Cup a evropský floristický šampionát juniorů - Eurofleurs. Dvoudenní akce vyvrcholila čtvrtečním galavečerem, kde za přítomnosti obchodních a mediálních partnerů byli vyhlášeni vítězové a proběhla přehlídka vytvořených květinových děl, taneční vystoupení i koncert saxofonisty Felixe Slováčka.


TITUL MISTR FLORISTA SI ODNESLA NAŠE FLORISTKA Z FLEUROP.CZ

Mezi juniory obhájil prvenství z loňského roku Vlastimil Kucharovič ze SŠZaZe A. E. Komerse Děčín – Libverda. V kategorii seniorů si se všemi disciplínami nejlépe poradila a získala titul Mistr florista Vlasta Sekyrková z Květinového ateliéru v Ráji, která si odnesla i první místo v soutěžní kategorii vázaná kytice. Výsledek nás velmi potěšil, protože Vlasta Sekyrková patří do naší sítě spolupracujících floristů v ČR. Našim cílem je poskytovat zákazníkům prvotřídní kvalitu, což by bez zkušených a šikovných floristů rozhodně nešlo. Vybíráme si proto jen ty největší profesionály z celého Česka a Vlasta Sekyrková je důkazem toho, že se nám to daří.


DĚČÍNSKÁ KOTVA JE NAŠÍ NEJPRESTIŽNĚJŠÍ SOUTĚŽÍ

Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva je nejstarší a nejvýznamnější floristická soutěž v Česku a my jsme se rádi stali její součástí. Hlavním pořadatelem soutěže je Střední škola zahradnická a zemědělská škola A. E. Komerse Děčín – Libverda a vyhlašovatelem a spoluorganizátorem soutěže je Svaz květinářů a floristů ČR.

Mezi soutěžícími se letos opět projevila velká tvořivost, smysl pro detail a estetiku, zručnost a především láska k floristickému řemeslu, což jsou aspekty blízké i naší společnosti Fleurop. Bez nich by se tato profese totiž dělat nemohla. Proto gratulujeme nejen vítězům a přejeme spoustu inspirace do další práce a těšíme se na další ročník.


Fotografie: Fleurop.cz, Svaz květinářů a floristů ČRAutor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Floristická show při představení značky Fleurop v ČR
Jak vypadá skutečně velká floristická show se mohli Češi přesvědčit v únoru v nákupním centru Chodov. Přímo před zraky diváků vázali nádherná floristická ...
Podzim přináší zklidnění i inspiraci
Barevná paleta podzimu je nekonečná. Téměř vše, co nabízí Vaše zahrada nebo podzimní příroda, může být využito pro vytvoření krásné kytice nebo podzimní de...

Ověřeno zákazníky Heureka

Květinové slevy a novinky
Buďte první, kdo se dozví o slevách a květinových tipech!
Vložením mailové adresy souhlasíte se zpracováním osobních údajů