Luční kvítí, barevná paleta tulipánů, voňavý šeřík, koberce macešek, bohatě kvetoucí hortenzie, hledíky, zvonky… Chcete si kus té krásy odnést domů do vázy nebo věnovat nádhernou kytici někomu, ke komu zrovna jdete na návštěvu?

Naučte se skládat kytici jako profi floristé! Uvázat kulatou kytici je snadné a dojem z kytice perfektní. Poradíme Vám, jak na to!

Kulatá kytice

Kulaté kytice nadělají hodně parády. Jsou mimořádně oblíbené a vhodné prakticky do jakéhokoliv interiéru. Princip kulaté vazby je založen na střídání jednotlivých druhů květin a překládání stonků přes sebe.

 • Co budete potřebovat k uvázání kytice
 • Zahradnické nůžky
 • Lýko nebo provázek ke svázání kytice
 • Oblíbené druhy květin
 • Doplňkovou zeleň - salal, pistácie, luční tráva či větvičky
 • Nůž na odstranění lístků a trnů ze stonků

Jak uvázat kulatou kytici

 1. Natrhejte si květiny na louce, v zahrádce, případně dokupte v květinářství.
 2. Všechny stonky zbavte trnů a lístků, aby ve váze s vodou později neuhnívaly. Stonky sestříhejte do zhruba stejné délky.
 3. Vezměte do rukou první květinu a mírně šikmo k jejímu stonku přiložte stonek další květiny.
 4. Pokračujte přikládáním dalších květin, stonkem vždy mírně šikmo k dalším stonkům. Kytici v ruce stále poposouváte a otáčíte.
 5. Postupně Vám budou ze stonků vznikat “paprsky” jako okolo slunce.
 6. Květiny střídejte a prokládejte zelení, kytice tak bude bohatší. Jako poslední použijte zeleň kolem celé kytice.
 7. Kytici obvažte provázkem nebo lýkem. Nakonec nožem zarovnejte stonky do takové délky, aby tvořily zhruba třetinu výšky celé kytice.
 8. Krásný dárek je hotov :-).

Kytice od top českých floristů

Pokud máte rádi kytice, ale už ne ruční práce:-), pak jsme zde pro Vás rádi my! Spolupracujeme s vybranými českými floristy, kteří jsou špičkami ve svém oboru. Kytici Vám profesionálně uváží a doručí přesně tam, kam potřebujete. Potěšit tak můžete své milé v tuzemsku i zahraničí. Přejeme krásnou nadcházející sezónu letních posezení, grilování, oslav i setkávání!


Autor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Darujte květiny na Den matek
Kytice pro maminku ke Dni matek prostě patří! Zašlete kytici a darujte originální květinové překvapení....
Interiérová rostlinná terária
Osvěžte si interiér svěží dekorací, která zlepší klima v celém prostoru! Rostlinná terária jsou nejen neotřelým prvkem, ale i efektivním čističem vzduchu s...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost