Pro všechny z Vás, kteří  čekáte netrpělivě na jaro a energii probouzející se přírody , kteří se rádi obklopujete voňavými květinami a máte rádi zdobení Vašeho domácího prostředí vlastními silami, přinášíme skvělý tip na výrobu jarní moderní dekorace na stůl.  Krásné jarní květiny Vás budou nabíjet pozitivní energií a pomohou se dočkat jara a slunečních venkovních paprsků.  

Typicky jarní a nejvíce oblíbenou květinou je tulipán. Neméně oblíbený a čím dál častěji kupovaný je i pryskyřník, jehož bohaté kulaté květy v kombinaci s jemnými pastelovými barvami vytváří skvělou dominantu u každé smíšené kytice.  Pro naši dekoraci se hodí oba z nich, proto záleží na Vašem vkusu, které z těchto dvou květin dáte přednost.

 

Tady je už návod na DIY:

Materiál, který budeme potřebovat:

 

    - Pryskyřníky nebo tulipány v barvě, kterou máte oblíbenou

     - 5 malých skleněných váziček

     - Bílou stuhu

     - Černou fixu

     - Nůžky

     - Lepicí pásku

 

 

Pojďme se do toho vrhnout.

Nejprve si připravte bílou stuhu tak, že nastříháte potřebnou délku stuhy podle objemu skleněné vázičky a upravíte její šířku tak, aby pasovala. U široké stuhy ji můžete přehnout nebo odpovídající šíři zastřihnout nůžkami.

2   

    Nastříhané stuhy postupně omotejte kolem každé vázičky a připevněte je lepící páskou, aby pevně držely.

    Vezměte černý fix a na každou vázu postupně napište odpovídající písmeno, aby vázy postavené vedle sebe vytvořily požadavané slovo. V případě dělšího textu můžete napsat 2-3 písmena na jednu vázičku, v tomto případě by měly mít vázy větší objem, aby celý text dobře vypadal.

    Zkraťte stonky tulipánů nebo pryskyřníků na odpovídající délku a naaranžujte je hezky do váziček. 

5   

    Neopomeňte do váziček nalít vodu, aby aranže co nejdéle vydržela svěží.

   Jarní květinovou dekoraci umístěte na světlé místo, aby Vám dělala radost a každým pohledem připomněla nadcházející jaro!

 

Přejeme Vám hezké tvoření! 

 

Pokud byste si chtěli zkrášlit byt pěknou květinou, ale na samovýzdobu se necítíte,  neváhejte využít naši rozvozovou službu květin a objednejte krásnou jarní květinu pohodlně online. Na výběr máte z více než 50 květinových krásek a kouzlo jara Vás bude těšit stejnou měrou.

 

 

Autor článku: Jitka
Zajistit pro Vás krásné kytice, lákavé cenové nabídky a hladký průběh objednávky je mým denním potěšením. Mimoto ráda občas píši o našich květinových událostech a také tipech, jak nám mohou květiny zkrášlit a obohatit všední den.
S čím kombinovat růže? Hodí se trvalky i vysoké dřeviny
Růže patří k ozdobám malých zahrádek i okrasných parků. Jejich pestré květy a široké spektrum odrůd umožňuje kombinaci s různými rostlinami a vytváření půs...
Není tulipán jako tulipán – co možná o tulipánech nevíte
Tulipány jsou společně s růžemi nejoblíbenější květinou po celém světě. Pokud vyslovíme slovo tulipán, okamžitě se nám v mysli vybaví Nizozemí, největší k...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost