V pořadí již 31. Mistrovství Německa ve floristice proběhlo třetí srpnový víkend 2016 tradičně v Berlíně a tentokráte v duchu olympijských her. Dvoudenní zápolení 11 neměckých finalistů jednotlivých spolkových zemí v tom nejkrásnějším a nejvoňavějším oboru proběhlo za účasti odborné i laické veřejnosti v moderním centru Berlína, v nákupním centru Potsdamer Platz Arkády.


BERLÍNSKÉ NÁKUPNÍ CENTRUM ARKÁDY ROZKVETLO

Organizátoři akce, Německý svaz floristů a více než stoletá německá květinová doručovací společnost Fleurop AG, zvolili toto umístění ne náhodou. Tato původně hraniční část mezi východním a západním Berlínem je nyní jednou z nejmodernějších a nejvíce navštěvovanějších čtvrtí a je oblíbeným místem pro různá obchodní a osobní jednání. Samotné nákupní centrum svou polohou a velikostí zaručuje rovné prezentační podmínky pro všechny soutěžící a dostatek volného prostoru pro návštěvníky, zároveň však i možnost sledování tvoření jednotlivých disciplín doslova pod rukama floristů.

Vrchní galerie slouží pro celkové zachycení dění a zde se koná neméně napínavé soutěžení té nejmladší německé generace – studentů oboru floristiky. Nové začínající floristy má pod patronací sdružení profesionálních floristů z celého světa, nazvané Junge Wilde, které za dlouhodobé finanční a organizační podpory květinové společnosti Fleurop AG umožnilo mladým německým studentům floristiky se do soutěže s předstihem přihlásit a po splnění určitých kriterií mohli být vybráni k účasti.


SVĚT KVĚTIN MÁ KE SPORTU BLÍZKO

Svět sportu a květin má mnoho společného. Při soutěžení v obou těchto sice rozdílných oborech přicházejí na řadu totiž stejná temata – emocionalita, vzrušující atmosféra, touha vyhrát, ale zároveň dodržet fer play, ctít přátelství a sounáležitost. Propojením s aktuálními olympijskými hrami v Riu de Janeiru se staly jednotlivé soutěžní disciplíny a také hlavní název mistrovství „ Feuer und Flamme fuer Rio“ – „Plamenné nadšení pro Rio“.

Všech 7 finalistek a 4 finalisté ztvárnili 5 zadaných témat naprosto osobitým a kreativním způsobem. První práce na téma „Více je více“ odkazovala na slavnostní zahajovací a ukončovací ceremoniály, které jsou vždy velkolepé, barevné a okázalé. Druhá disciplína s názvem „Vítejte v Riu“ byla pojata jako dekorace stolu, minimálně pro 2 osoby, ve stylu barevného Ria a celkové Brazilské mentality. Třetí práce s názvem „Smutek a naděje“ – ztvárněná jako sesazované aranžmá - měla připomenout, že i olympijská historie nese bohužel smutné okamžiky, jako například události z roku 1972. Nechyběla samozřejmě oblíbená disciplína „Kytice pro vítěze“ a jako poslední tajná disciplína, na kterou se soutěžící nemohli předem připravit a jejíž zadání bylo zveřejněno až na místě. Téma „ Ve stopách starověku“ mělo být oslavou kořenů olympijských her.


RADOST VÍTĚZŮ BYLA NEZMĚRNÁ 

Mistrem floristou Německa se stal Stephan Triebe z Hamburku, jako druhá se umístila Sarah Hasenhuendlová z Baden Wuerttembergu a třetí místo obsadil Mehmet Yilmaz z Rheinland-Pfalzu.
Veškerá floristická díla byla po celou dobu soutěžení k prohlížení v prostorách nákupního centra a v neděli, po sobotním večerním vyhlášení výsledků, byly všechny práce každého jednotlivého finalisty seskupeny do jedné prezentace, společně s jeho krátkým medailonem. Úžasná atmosféra a dokonale krásná floristická díla - takový byl předposlední srpnový víkend 2016 v Berlíně a my jsme byli rádi, že jsme byli u toho!


Fotografie: Archiv Fleurop AG.

Jaké bylo Mistrovství floristiky Česka v roce 2017
Mistrovství floristiky v České republice probíhá každoročně a koná se již od svého vzniku v Děčíně. Letos, v roce 2017, probíhá již 46. ročník a pořadatelé...
Jak zaujmout na party? Buďte jiná! Přirozeně krásná díky květinovému šperku ve vlasech
Ať už pro speciální příležitosti, jakými jsou svatební den, mimořádný event či focení do rodinného alba anebo jen tak pro radost, pro samotný pocit cítit s...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost