Ty nejkrásnější šperky pocházejí z přírody. Nevěříte?  „If you´re going to San Francisko, be sure to wear some flowers in your hair“, zpíval Scot McKenzie už v roce 1967. Ale nejen v pozdních šedesátých letech v Kalofornii , i u nás a v dnešní době se květinové věnečky do vlasů stávají čím dál větším trendem. Ať už pro specielní příležitosti, jakými jsou svatební den, mimořádný event či focení do rodinného alba anebo jen tak pro radost, pro samotný pocit cítit se skvěle a svěže.... květinová ozdoba ve vlasech Vás povznese do výšin lehkosti, hravosti a propojení s přírodou. Pokud máte chuť se takto ozdobit, my Vám poradíme, jak šperk vyrobit.


KRÁSNÁ PRO VŠECHNY PŘÍLEŽITOSTI

Pokud chcete mít jistotu, že věneček z květin bude svěle vypadat, sedne k Vašemu letnímu outfitu a hlavně dlouho vydrží krásný a v požadovaném tvaru, doporučujeme Vám obrátit se na naše Fleurop floristy, kteří se nachází po celé České republice, aby květinové dílo skvěle doprovodilo a podtrhlo Vaši slavnostní chvilku. Samozřejmě můžete kontaktovat i naši zákaznickou linku na čísle + 420 792 487 101, kde Vám rádi doporučíme vhodné floristické studio. Pro všechny ostatní z Vás, kteří se chtějí ozdobit pro zahradní party, letní večírek s přáteli nebo na hudební festival, přinášíme několik tipů, jak toto svépomocí zvládnout. Vlastnímu výtvoru jistě promineme my i naše okolí nějakou tu nedokonalost a celá příprava a samotné vázání se může stát skvělou relaxační aktivitou za přítomnosti kamarádek nebo teambuildingovou záležitostí. S krásnou koncovkou na závěr máte vlastnoručně vyrobenou vonící ozdobu :). Květiny i materiál pro vazbu pořídíte buď doma, bydlíte-li na venkově, nebo navštivte naše Fleurop floristy, kteří Vám s výběrem vhodných květin i materiálu rádi poradí.


PŘÍPRAVA SE NESMÍ PODCENIT

Aby se Vám s materiálem snadno pracovalo, budete potřebovat nůžky na růže, vázací drát obalený papírem ( papírový drátek), zelený vázací drát, ostré nůžky a samozřejmě květiny. Ozdoba na našem obrázku obsahuje růže, limonium odrůdy Elite, santini, hvozdíky, hlaváč nebo jemu podobný chrastavec. Květinový věneček můžete samozřejmě uvázat z takových květin, které máte rádi, nebo se o vhodném složení můžete poradit s našimi Fleurop floristy v jejich prodejně. Následující kroky Vám popíší, jak postupovat, abyste dosáhli toho nejkrásnějšího výsledku:
KROK 1

Přiložte papírový vázací drátek okolo hlavy a naměřte si potřebnou délku. Myslete na to, abyste přidali několik centimetrů navíc. Na koci papírového drátu udělejte smyčku a konec zafixujte zeleným vázacím drátem.


KROK 2

Vyberte květiny, které chcete do věnečku uvázat. rozložte si je na pracovní podložku a ostrým nožem nebo nůžkami na růže zkraťte stonky na zhruba 10 cm délku.


KROK 3

Pokládejte jednotlivé květiny na vázací papírový drátek a připevňujte je ovinutím zeleného vázacího drátu dostatečně napevno. Dávejte pozor na to, any stonky směřovali stejným směrem a abyste neměly mezery mezi jednotlivými květy.


KROK 4

Jakmile jste na konci papírového drátku, provlékněte jeho konec připravenou smyčkou a vše pevně uvázejte. Pokud drátek přečnívá, opatrně jej zkraťte nebo jej schovejte do květinové vazby. Vaše dílo je hotové! Zhotovjte jej ideálně těsně před použitím, aby květiny vydržely do nejdéle svěží a čerstvé. Pokud toto není možné dodržet, uložte květinový šperk do chladné místnosti.

Přejeme mnoho zábavy při tvoření a radosti při jeho nošení!


Fotografie: Fleurop AGAutor článku: Jitka
Zajistit pro Vás krásné kytice, lákavé cenové nabídky a hladký průběh objednávky je mým denním potěšením. Mimoto ráda občas píši o našich květinových událostech a také tipech, jak nám mohou květiny zkrášlit a obohatit všední den.
Stephan Triebe se stal Mistrem floristou Německa
V pořadí již 31. Mistrovství Německa ve floristice proběhlo třetí srpnový víkend 2016 tradičně v Berlíně a tentokráte v duchu olympijských her. Dvoudenní z...
Jak využít květiny ve firmách a pro obchodní růst
Máte na starosti vztahy s obchodními partnery a lámete si hlavu nad pěknými netradičními dárky? Hodil by se Vám WOW efekt před přidělením nové zakázky? Pot...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost