Vánoce se nezadržitelně blíží a pro všechny z Vás, kteří rádi ladíte svoje domovy vlastnoručně zhotovenými dekoracemi, přinášíme tip na pěkný adventní věnec, ale pozor, tentokráte možná trochu netradiční, protože bude ze sušených květin.

 

Sušené květiny jako universální dekorace

Sušené květiny zažívají totiž svůj boom. Mají svoje nedocenitelné kouzlo. Díky své dlouhé životnosti se stále častěji objevují v interiérech jako dekorativní doplněk, zejména během podzimního a zimního období, kdy venku již chybí rozkvetlé květiny, které bychom snadno pravidelně doplňovali do vázy.  Sušené kvítí působí ve váze svěže i moderně a současným trendem je využít je i pro nástěnné nebo stolní dekorace.

 

Mnoho z Vás možná použije věnec ze sušených květin pro ozdobu vchodových dveří nebo na zeď. Pokud však máte rádi vánoce v tradičním, staročeském stylu, adventní věnec ze sušených květin se stane i krásnou dekorací na stůl a bude pro Vás něčím novým a  neotřelým.  Jistě jím nadchnete a inspirujete i všechny Vaše vánoční hosty.

 

Přichystejte si následující komponenty:

·       sušené květiny a trávy -  např. slaměnky, lesklou trávu, gipsofilu, aksamitník, levandule, klasy pšenice, bodláky, případně vlastní usušené květiny

·       můžete použít zelené čerstvé přírodní materiály, které pouzději zaschnou, třeba eukalyptus nebo čerstvý květ hortenzie

·       4 vysoké tenké svíčky

·       korpus slaměný věneček cca 30 cm

·       floristický vázací drát černé nebo zlaté barvy

·       nůžky

·       4 podložky pod svíčky

 

Jak na zhotovení věnce?

 

Nejprve si připravte všechny sušené a případně i čerstvé zelené komponenty na pracovní stůl.  Zkraťte stonky na zhruba 10 – 15 cm, aby se Vám se všemi materiály dobře pracovalo a později nic nevyčuhovalo. Se sušenými květinami je potřeba pracovat jemně, aby se nepolámaly hlavičky květů nebo boční stonky. Vytvořte si svazečky, ve kterých nakombinujete různé typy trav a květin a zelených výhonků, a to tak,  aby svazečky  byly barevné, ale přitom působily harmonicky, protože jednotlivé komponenty jsou střídavě rozložené.

 

 

Jakmile máme svazečky připravené, začneme s jejich navinováním na slaměný korpus. Navinování provádějte od vnitřního korpusu ven. Jednou rukou přidržujte svazek trav u korpusu a druhou jej upevňujte opatrně drátem tak, že drát vinete přes stonky. Jakmile první svazek drží, přidávejte další a další a takto postupujte po celém obvodu. Dávejte vždy pozor, aby nový svazek dostatečně zakryl stonky květů předchozího svazku a aby nikde nevyčuhovaly konečky. Vázací drát omotávejte vždy několikrát okolo, aby svazečky s korpusem vytvořily  opravdu pevný celek.  Jakmile navinete celý obvod věnce, máte hotovo!

 

Svíčky věnec promění na adventní

 

Na věneček stačí už jen připevnit svíčky. Jejich výšku, barvu a tloušťku zvolte podle šíře hotového věnce, aby věnec působil proporčně harmonicky. Pod svíčky upevněte podložky, zamezíte tím jednak odkapávání vosku na věnec, ale i z hlediska bezpečnosti kvůli vzplanutí.  Svíčky nikdy nenechávejte hořet v místnosti bez Vaší přítomnosti, protože sušené trávy se mohou snadno vznítit a vaše vánoční atmosféra by byla tatam.

 

 

Pokud chcete sušený veněček použít pro následující období, je třeba jej zabalit do pevného kartonu a uložit na suché místo. Můžete s ním nadělat parády i v příštím roce, třeba tentokrát jako ozdoba na domovní dveře.

 

Užijte si adventní čas královsky! Pokud zatoužíte po vánoční kytici, která by Vašemu zdobení dodala patřičkou korunku, neváhejte se na nás s důvěrou obrátit. Naši floristé jsou nachystáni uvázat nádherná díla a kolekce adventních kytic je Vám k dispozici!

 

Autor článku: Jitka
Zajistit pro Vás krásné kytice, lákavé cenové nabídky a hladký průběh objednávky je mým denním potěšením. Mimoto ráda občas píši o našich květinových událostech a také tipech, jak nám mohou květiny zkrášlit a obohatit všední den.
Jak vybrat přání k narozeninám pro ženu?
Vymyslet přání k narozeninám pro ženu je mnohdy složitější než vybrat samotný dárek. Díky následujícím tipům určitě potěšíte každou oslavenkyni....
Jaké vymyslet překvapení na 50. narozeniny? Přinášíme tipy pro ženy i muže!
Jste pozvaní na padesátiny? Pak nejspíš chcete oslavenci vymyslet nějaké zajímavé překvapení. Výběr originálního dárku není jednoduchý, ale díky našim tipů...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost