Váš Velký den se blíží mílovými kroky, svatební přípravy jsou v plném proudu. Dříve nebo později Vás nejspíš čeká milé rozhodování, v jakém stylu se svatba ponese a jakou k tomu zvolit květinovou dekoraci.

Co mít na zřeteli při výběru květin? Hlavní pozornost je třeba věnovat kytici, která ozdobí Vás, nevěstu! 

JAK VYBRAT TU PRAVOU SVATEBNÍ KYTICI?

Kytice se Vám musí především líbit. Je dobré ji sladit se střihem svatebních šatů, typem účesu a Vaším celkovým stylem. Jiná kytice se hodí pro temperamentní ženu se zálibou v designových doplňcích a jiná pro romanticky laděnou duši milující vintage styl.

TYP KYTICE DLE ROČNÍ DOBY

Ptáte se, co nejlépe vybrat do svatební kytice? Určitě můžete vsadit na klasiku v podobě růží a nebo kalů. Skvěle vypadají kytice kombinující klasiku s různými sezónními květy. Dobrá zpráva je, že nabídka květů je pestrá a bohatá v každé roční době.

SVATEBNÍ KYTICE NA JAŘE

tulipány, hortenzie, hyacinty, frézie, pryskyřníky

SVATEBNÍ KYTICE V LÉTĚ

pivoňky, chryzantémy, slunečnice, kaly, kopretiny, hortenzie, luční kvítí

SVATEBNÍ KYTICE NA PODZIM

lilie, chryzantémy, astry, plody podzimu - šípek, jeřabiny

SVATEBNÍ KYTICE V ZIME

kaly, amarylis, orchideje

TVAR KYTICE

Šikovní floristé umí vykouzlit skvostný pugét přesně podle Vašich představ. Některé tvary se lépe hodí k elegantním a jednoduchým šatům, jiné zase k nadýchanější róbě. Netradiční svatební oděv může být doplněn extravagantní kyticí.

Svatební kytice může být uvázaná do kulata, nebo může být naopak v podlouhlém tvaru, můžete ji mít přehozenou přes ruku. Některé nevěsty mají místo tradiční kytice originální květinový doplněk, typicky třeba čelenku z květů spolu s květinovým náramkem.

SVATEBNÍ KYTICE PODLE BARVY

Světlejší typy žen vyniknou v obklopení jemných pastelových květů, naopak tmavší typy mohou sáhnout i po ostřejších barvách.

U šatů platí, že bílé se dobře kombinují spíše se studenými barvami a naopak krémové a nebo meruňkové svatební šaty si dobře rozumí s teplými a nebo pastelovými barvami kytic.

ČERVENÉ KVĚTY

Rudé, červené a vínové květy jsou tradičním symbolem lásky, zamilovanosti a romantiky. Vykouzlí atmosféru radosti, že jste se s partnerem našli a prožijete život spolu.

ORANŽOVÉ KVĚTY

Ohnivé barvy jsou synonymem radosti a dobrodružství. Hodí se pro milovníky akčního života a všechny, pro které je důležitý také přátelský rozměr partnerského vztahu.

ŽLUTÉ KVĚTY 

Radost, veselí, pohoda a optimismus. Radost, o kterou se můžete podělit. Zářivé partnerské štěstí.

BÍLÉ KVĚTY

Čistota, elegance, ryzí láska a věrnost. Bílé a nebo krémové květy mohou být jak samostatně, tak v kombinaci s dalšími barvami a příjemně zjemní celkovou vizáž kytice a svatební dekorace.

RŮŽOVÉ KVĚTY

Něžnost, hravost, romantická láska a okouzlení. Ideální barva k romanticky laděné svatbě, pro nevěstu i družičky. Kytice jako z krásného snu u lásce.

FIALOVÉ KVĚTY

Fialové kvítky jsou optimální volbou tam, kde se má svatba nést v elegantním duchu a nebo tam, kde je kladen důraz na minimalismus. Vkusná a honosná barva dodávající punc originality.

KDY OBJEDNAT SVATEBNÍ KYTICI

Nejlépe s předstihem, ale nebojte, i v časovém presu umíme naplnit vaše sny a fantazie. Ať už se rozhodnete pro cokoli, přejeme Vám, aby byl Váš svatební den nádherný a nezapomenutelný. Jsme zde pro Vás a rádi Vám pomůžeme jak s výběrem svatební kytice, tak celé květinové dekorace.

Vy se můžete naplno věnovat dalším svatebním přípravám s dobrým pocitem, že o vaše svatební květinové aranžmá je perfektně postaráno.

Autor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Jaká kytice se hodí na pohřeb
Fleurop.cz pro Vás zařídí kompletní květinový servis i v rámci smutečních příležitostí. Vybírat můžete ze smutečních věnců, kondolenčních kytic a aranží. U...
Květomluva aneb jaký je význam květin
Porozumějte řeči květin jako Jiřík v pohádce řeči zvířat! Každý kvítek, každá barvička nese svůj jedinečný význam. Náš článek Vám bude dobrým průvodcem kvě...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost