Máte na srdci něco, co byste rádi pověděli a třeba se Vám nedostává správných slov? Květiny jsou ideálním pomocníkem, jsou totiž nositelkami různých sdělení i symbolů.

Květiny byly, jsou a budou součástí různých příležitostí, obřadů i rituálů. Jejich kouzlo spočívá ve schopnosti předat informaci i beze slov.

Chcete rozumět „řeči“ květin? Zjistěte význam nejčastěji darovaných květin a toho, co příjemci sdělují:


Symbolika květin podle druhu

Růže

To nejkrásnější vyznání lásky. Záleží i na její barvě. Kytice růží je vynikající volba jako romantický dárek pro ženu. Pro svou oblíbenost je univerzální i pro mnoho dalších příležitostí.

Tulipány

Značí upřímný cit, porozumění, touhu a nadšení. Kytici tulipánů můžete věnovat jak přátelům tak lidem blízkým vašemu srdci. Mimořádně oblíbená květina u žen, ale i u některých mužů.

Gerbery

Veselá, hravá, optimistická. Univerzální květina gerbera skvělá pro obchodní partnery i přátele.

Eustomy

Něžné kvítky eustom dodají zasněný punc jakékoli kytici. Neodolatelně jemná Eustoma nadchne snílky a lidi libující si ve své fantazii.

Alstromerie

Lehce žíhané květy s malými tečkami a sotva zřetelnými proužky jsou mimořádně zajímavým prvkem v stylově uvázaných kyticích. Symbolizují kreativitu a bryskní intelekt.

Lilie

Nenajdete jinou tak nádhernou vůni! Vhodná pro milovníky parfémů, aroma olejů a vůní celkově. Ctnostná, důstojná, malebná květina vhodná i pro významné příležitosti.

Hortenzie

Královská hortenzie dodá kytici na bohatosti, nadýchanosti a exkluzivitě. Vybízí příjemce květiny, aby nezapomněl na své city.

Anturie

Neotřelá, smyslná, elegantní – z kytice udělá opravdu luxusní klenot. Pro slavnostní příležitosti a milovníky dobrého vkusu.

Kaly

Energie, rafinovanost, elegance – to je kala. Krásná květina vhodná jako poděkování a také tradiční květ oblíbený ve svatebních vazbách.

Karafiáty

Jemné karafiáty mohou být zajímavým doplňkem více druhových kytic. Vyjadřuje závazek a obdiv vůči obdarované nebo obdarovanému.

Frézie

Ideální květina tam, kde chceme posílit sebedůvěru, dodat energii, poděkovat nebo povzbudit.

Chryzantémy

Překrásně barevná květina, která nejvíce vynikne ve větším množství. Je symbolem věčnosti života a trvalé lásky.

Narcis

Symbol jara, svěžesti, radosti. Narcis vyjadřuje přání strávit co nejvíce času s Vaší milovanou.

Pivoňky

Přezdívá se jí také královna čínských císařoven. Honosná, slavnostní, nádherně vonící. Slibuje hojnost všeho hezkého, co život přináší.

Jiřiny

Nositelka štěstí, úspěchu, rozjasní den, mysl i náladu.

Slunečnice

Pozitivní zprávy, obrat k lepšímu, slunce v životě.


Význam barev květin

Nejen druh květin, ale i barva dokresluje jejich sdělení. Zjistěte, která barva se nejlépe hodí pro tu kterou příležitost:

Červené

Rádi byste své polovičce vyznali city? Červená kytice poví vše za Vás! Chcete říct miluju Tě? Pak volte rudé růže!

Růžové

Růžová barva značí něhu, soucit, snění, romantiku. Je velmi oblíbená u mnoha žen a slečen. Růžová dodá kytici okouzlující půvab. Neváhejte.

Bílé

Čistá, elegantní, vkusná za všech okolností. Kytici dodá za eleganci a povýší ji na dar na úrovni.

Žluté

Chcete poděkovat, povzbudit, dát naději a nebo někomu vyjádřit vděčnost? Vsaďte na žlutou. Ideální kytice pro přátele, v businessu nebo jako vzpruha na cestě k uzdravení.

Oranžové

Ohnivá, rozjasňující, živá a aktivizující barvička. S oranžovou kyticí darujte radost a veselí.

Fialové

Tradiční barva mudrců i moudrosti. Vhodná pro náročné oko dobrých přátel i obchodních partnerů. Podtrhne význam důležitých výročí a událostí.

Modré

Chcete se blýsknout něčím neobvyklým? Pak je tu možnost oživit kytici modrými kvítky. Modrá barva přísluší přátelství, komunikaci, upřímnosti. Darujte těm, kterých si vážíte.

Zelené

Hravá, srdečná, laskavá. Zelená uklidňuje a harmonizuje stejně jako příroda. Pohled na zelenou kytici osvěží i pohladí na duši. 


Zasvěcení do tajů květomluvy

Květomluva je krásným symbolickým jazykem. Chápeme, že ne každý má čas a prostor proniknout do jeho tajů. Proto jsme zde pro Vás my. 

Sdělte nám, co byste rádi vzkázali a nebo pro jakou příležitost kytici potřebujete a my Vám vybereme kytici na míru.

Vybírat můžete také Vy sami na našem přehledném eshopu, kde snadno zjistíte, s jakou kyticí se trefíte do černého. 

Autor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Jak vybrat svatební kytici
Pro Váš nezapomenutelně nádherný svatební den! Překrásné květinové vazby, které budou symbolickou třešničkou na dortu Vaší neodolatelné svatební róby. ...
Co k narozeninám pro ženu? Zkuste kytici
Víte, proč ženy milují květiny od mužů? Připomínají jim kouzlo okamžiku, kdy květinu dostaly. Potěšte svou milou květinovým darem. Případně udělejte dojem ...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost