KVĚTOMLUVA ANEB JAKÝ JE VÝZNAM KVĚTIN

Máte na srdci něco, co byste rádi pověděli a třeba se Vám nedostává správných slov? Květiny jsou ideálním pomocníkem, jsou totiž nositelkami různých sdělení i symbolů.

Květiny byly, jsou a budou součástí různých příležitostí, obřadů i rituálů. Jejich kouzlo spočívá ve schopnosti předat informaci i beze slov.

Chcete rozumět „řeči“ květin? Zjistěte význam nejčastěji darovaných květin a toho, co příjemci sdělují:

SYMBOLIKA KVĚTIN PODLE DRUHU

RŮŽE

To nejkrásnější vyznání lásky. Záleží i na její barvě. Vynikající volba jako romantický dárek pro ženu. Pro svou oblíbenost je univerzální i pro mnoho dalších příležitostí.

TULIPÁN

Značí upřímný cit, porozumění, touhu a nadšení. Můžete věnovat jak přátelům tak lidem blízkým vašemu srdci. Mimořádně oblíbená květina u žen, ale i u některých mužů.

GERBERA

Veselá, hravá, optimistická. Univerzální květina skvělá pro obchodní partnery i přátele.

EUSTOMA

Něžné kvítky eustom dodají zasněný punc jakékoli kytici. Neodolatelně jemná eustoma nadchne snílky a lidi libující si ve své fantazii.

ALSTROMERIE

Lehce žíhané květy s malými tečkami a sotva zřetelnými proužky jsou mimořádně zajímavým prvkem v stylově uvázaných kyticích. Symbolizují kreativitu a bryskní intelekt.

LILIE

Nenajdete jinou tak nádhernou vůni! Vhodná pro milovníky parfémů, aroma olejů a vůní celkově. Ctnostná, důstojná, malebná květina vhodná i pro významné příležitosti.

HORTENZIE

Královská hortenzie dodá kytici na bohatosti, nadýchanosti a exkluzivitě. Vybízí příjemce květiny, aby nezapomněl na své city.

ANTURIE

Neotřelá, smyslná, elegantní – z kytice udělá opravdu luxusní klenot. Pro slavnostní příležitosti a milovníky dobrého vkusu.

KALY

Energie, rafinovanost, elegance – to je kala. Krásná květina vhodná jako poděkování a také tradiční květ oblíbený ve svatebních vazbách.

KARAFIÁT

Jemné karafiáty mohou být zajímavým doplňkem vícedruhových kytic. Vyjadřuje závazek a obdiv vůči obdarované nebo obdarovanému.

FRÉZIE

Ideální květina tam, kde chceme posílit sebedůvěru, dodat energii, poděkovat nebo povzbudit.

CHRYZANTÉMA

Překrásně barevná květina, která nejvíce vynikne ve větším množství. Je symbolem věčnosti života a trvalé lásky.

NARCIS

Symbol jara, svěžesti, radosti. Narcis vyjadřuje přání strávit co nejvíce času s Vaší milovanou.

PIVOŇKA

Přezdívá se jí také královna čínských císařoven. Honosná, slavnostní, nádherně vonící. Slibuje hojnost všeho hezkého, co život přináší.

JIŘINA

Nositelka štěstí, úspěchu, rozjasní den, mysl i náladu.

SLUNEČNICE

Pozitivní zprávy, obrat k lepšímu, slunce v životě.

VÝZNAM BAREV KVĚTIN

Nejen druh květin, ale i barva dokresluje jejich sdělení. Zjistěte, která barva se nejlépe hodí pro tu kterou příležitost:

ČERVENÁ

Rádi byste své polovičce vyznali city? Červená kytice poví vše za Vás! Chcete říct miluju Tě? Pak volte rudé růže!

RŮŽOVÁ

Růžová barva značí něhu, soucit, snění, romantiku. Je velmi oblíbená u mnoha žen a slečen. Růžová dodá kytici okouzlující půvab. Neváhejte.

BÍLÁ

Čistá, elegantní, vkusná za všech okolností. Kytici dodá za eleganci a povýší ji na dar na úrovni.

ŽLUTÁ

Chcete poděkovat, povzbudit, dát naději a nebo někomu vyjádřit vděčnost? Vsaďte na žlutou. Ideální kytice pro přátele, v businessu nebo jako vzpruha na cestě k uzdravení.

ORANŽOVÁ

Ohnivá, rozjasňující, živá a aktivizující barvička. S oranžovou kyticí darujte radost a veselí.

FIALOVÁ

Tradiční barva mudrců i moudrosti. Vhodná pro náročné oko dobrých přátel i obchodních partnerů. Podtrhne význam důležitých výročí a událostí.

MODRÁ

Chcete se blýsknout něčím neobvyklým? Pak je tu možnost oživit kytici modrými kvítky. Modrá barva přísluší přátelství, komunikaci, upřímnosti. Darujte těm, kterých si vážíte.

ZELENÁ

Hravá, srdečná, laskavá. Zelená uklidňuje a harmonizuje stejně jako příroda. Pohled na zelenou kytici osvěží i pohladí na duši. 

ZASVĚCENÍ DO TAJŮ KVĚTOMLUVY

Květomluva je krásným symbolickým jazykem. Chápeme, že ne každý má čas a prostor proniknout do jeho tajů. Proto jsme zde pro Vás my. Sdělte nám, co byste rádi vzkázali a nebo pro jakou příležitost kytici potřebujete a my Vám vybereme kytici na míru.

Vybírat můžete také Vy sami na našem přehledném eshopu, kde snadno zjistíte, s jakou kyticí se trefíte do černého. Podívejte se na https://www.fleurop.cz/vsechny-kytice a vyberte si tu pravou!

Jak vybrat svatební kytici
Pro Váš nezapomenutelně nádherný svatební den! Překrásné květinové vazby, které budou symbolickou třešničkou na dortu Vaší neodolatelné svatební róby. ...
Co k narozeninám pro ženu? Zkuste kytici
Víte, proč ženy milují květiny od mužů? Připomínají jim kouzlo okamžiku, kdy květinu dostaly. Potěšte svou milou květinovým darem. Případně udělejte dojem ...