Dárkový koš potěší každého oslavence, a tak představuje skvělý dárek k narozeninám nebo třeba i pozornost pro hostitele. Můžete samozřejmě koupit hotový koš, ale najít ideální variantu za rozumnou cenu není vůbec snadné. Nehledě na to, že vlastnoručně vyrobený dárkový koš potěší mnohem více. Jak na to?

Jak vyrobit dárkový koš krok za krokem

 

1. Zamyslete se, co dotyčného potěší

Tisíc lidí, tisíc chutí. Doporučujeme si tedy předem zjistit, co dané osobě nejvíce chutná. Většinou se nespletete s lahví dobrého vína, kávou nebo tabulkou kvalitní čokolády, ale někoho více potěší slané pochoutky, tedy kvalitní uzeniny, tvrdé sýry nebo například olivy. A pozor i na různé alergie, intolerance a potravinové diety, abyste zbytečně nezpůsobili faux pas.

A přidat samozřejmě můžete i vaše domácí produkty, například vaječný likér, ořechy, marmeládu, zavařené papriky nebo okurky. Jen myslete na jejich trvanlivost. Například krabičku domácích makronek nebo sklenici utopenců dejte do dárkového koše, jen pokud ho plánujete předávat v nejbližších dnech.

Kvalita potravin hraje samozřejmě zásadní roli, ale důležitý je i jejich tvar a také design a materiál obalu. Sáčky jsou většinou nevzhledné a navíc i nepraktické, protože se mohou snadno protrhnout. Do dárkového koše tedy nakupujte spíše výrobky v krabičkách, lahvích či konzervách. Nejenže lépe vypadají, ale také se s nimi lépe manipuluje a déle vydrží.

 

2. Vyberte koš, bedýnku či krabici

Někomu se líbí klasický koš s oblíbeným přírodním či rustikálním vzhledem. Jiný preferuje spíš krabice nebo boxy, které mohou být potažené lesklým papírem, a tak působí slavnostně a celému balení dodávají ten správný šmrnc. Jindy mají světlou neutrální barvu, a tak zaujmou všechny minimalisty. S velkou bednou ze surového dřeva budete mít úspěch u mužů, bílá bedýnka zase potěší jako svatební dar.

 

3. Zvolte výplň

Než začnete do koše skládat zakoupené dobroty, měli byste ho nejprve vystlat vhodnou výplní, díky čemuž lépe vyniknou. Kromě estetiky ocení dnes většina lidí i ohleduplnost k přírodě. Jako výplň tedy můžete použít nastříhaný karton, který vám doma zbyl. Samozřejmě se pro tento účel hodí i dřevěná sláma nebo například konfety, které lze běžně koupit v papírnictví či na internetu.

 

4. Vše do koše hezky naaranžujte

Jakmile máte připravený podklad, můžete do koše skládat vybrané dobroty. Při tom dávejte pozor, aby se jednotlivé produkty nepřekrývaly. Pokud je pečlivě naskládáte a rovnoměrně rozprostřete, koš bude působit plnější. 

 

5. Vytvořte personalizované balení

Náplň koše nejlépe vynikne v průhledném celofánu, kterým zabalíte celý koš. Ten pak stačí nahoře svázat vhodnou mašlí – výběr závisí na tom, pro koho je dárek určený. Lesklé a třpytivé mašle pro ženy střídají elegantní matné nebo jutové stuhy pro muže. Kromě toho zkuste odhadnout i oblíbené barvy a celkový styl obdarovaných. Má daná osoba raději jednoduchost, nebo naopak zdobnost? Od toho by se volba stylu měla rozhodně odvíjet.

 

Snad máte díky našim tipům lepší představu, jak vyrobit dárkový koš svépomocí. Hlavní je, abyste si dali záležet na tvorbě balení a výběru dobrot, které obdarovaného opravdu potěší. Následně už je jen stačí naaranžovat tak, aby skutečně vynikly jak jednotlivě, tak i jako celek, a celý koš zabalit do celofánu a obvázat mašlí. Věříme, že se vám podaří najít inspiraci k originálním výtvorům. 

 

POkud se přece jenom na výrobu koše necítíte nebo Vás tlačí čas a výrobu nakonec svépomocí nezvládnete, nezoufejte a spolehněte se na profesionálního pomocníka. Dárkové koše naplněné pochutinami sice nepatří do naší standartní služby, umíme však zajistit dárkový koš na míru s přidáním pěkné kytice . Vašemu konkrétnímu požadavku se náš florista rád přizpůsobí, pokud zakázku zadáte s dostatečným předstihem. Váš požadavek nám můžete sdělit mailem nebo telefonicky na naši zákaznické lince 792 487101.

Autor článku: Jitka
Zajistit pro Vás krásné kytice, lákavé cenové nabídky a hladký průběh objednávky je mým denním potěšením. Mimoto ráda občas píši o našich květinových událostech a také tipech, jak nám mohou květiny zkrášlit a obohatit všední den.
Jak často zalévat vánoční hvězdu?
Vánoční hvězda se řadí mezi jedny z nejoblíbenějších rostlin, a to zejména v předvánočním čase. Pokud jí dopřejete dostatečnou péči, může vám zdobit domácn...
Jak usušit růže? S těmito tipy vydrží krásné i několik let!
Růže jsou opravdovými královnami květin. Mají mnoho barev, velikostí a tvarů, nicméně každá odrůda vypadá nádherně. Škoda jen, že ve váze vydrží sotva pár ...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost