Oslava Mezinárodního dne žen vychází na 8. březen. Ptáte se, proč mají ženy svůj velký den zrovna 8.3.? Zjistěte něco málo o historii tohoto svátku v našem článku. Chybět nebudou ani zajímavé tipy na nejen květinové dárky, které k ženám a oslavě ženství odjakživa patří!

Sonda do historie MDŽ

MDŽ je svátek celosvětového formátu, především kvůli zavádění rovných práv žen a mužů. Na počátku 20.století se v Americe a Evropě konala řada protestů za lepší pracovní podmínky i za práva žen. V USA je asi nejznámější pochod švadlen New Yorkem z roku 1908. Od té doby se zde slaví Národní den žen. Evropa na sebe nenechala dlouho čekat. 23.2. roku 1917 protestovaly ruské ženy proti 1.světové válce. Toho dne v Rusku odstoupil car a k moci se dostala vláda, která schválila volební právo žen. Podle gregoriánského kalendáře vychází tento den na 8.3. a z toho důvodu se v našich podmínkách slaví Mezinárodní den žen právě v tento den.

Potěšte ženu drobným dárkem

Která žena nedostává ráda dárky! To nejcennější, co můžete svým přítelkyním, manželkám, kamarádkám, příbuzným či kolegyním věnovat, je Vaše pozornost. Zkuste ženin charakter vyjádřit kyticí, kterou jí věnujete!Co darovat k MDŽ

Pochoutky a delikatesy, poukázka na masáž či kosmetiku, voucher do wellness, pozvání na oblíbené jídlo či na výlet, lahvinka vína… Stačí trocha zamyšlení, co má dotyčná v oblibě a celý dárek korunovat nádhernou květinou. Ženě tak připravíte milé překvapení a třeba si ještě užijete i společně strávený čas.

Zašlete parádní jarní květiny poštou

Máte ve svém okolí ženu, které byste rádi vyjádřili respekt nebo poděkovali, že ji máte ve svém životě? V naší nové květinové kolekci květin najdete ty nejskvostnější kytice! Anemone, pryskyřníky, frézie, ale i oblíbené tulipány a žádané lilie… Tato kolekce pamatuje i na milovníky neotřelé floristiky, kteří zde najdou i takové květiny, které nemusí být vždy a všude dostupné. Skvělou zprávou je, že tyto květiny jsou nejen nádherné, ale i cenově dostupné. Rozmazlete své krásky, lásky i kamarádky nebo příbuzné krásou jarních květin, které nejsou k mání jen tak!

Jak funguje zasílání květin poštou 

Květiny zaslané poštou lze doručit každý den kromě neděle. Voňavé radosti rozváží poštovní kurýr a nebo kurýr společnosti PPL po celé České republice. Květiny putují k příjemci v esteticky vyladěném kartonovém obalu. Díky zavlažovacímu obalu dorazí 100 % čerstvé a krásné. Řekněte, už Vám někdy dorazil balíček obsahující vaše oblíbené květiny? Představte si radost v očích svých milovaných, když dostanou takto nápaditý dáreček! Věnujte překvapení, na které se nezapomíná. A nezapomínejte ani na sebe - také Vy si zasloužíte čerstvý závan přicházejícího jara. Mezinárodní den žen může být ideální příležitostí!Autor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Valentýnská soutěž o kytici a kosmetiku Dermacol
Vyhrajte k Valentýnku kosmetiku Dermacol a nádhernou kytici! ...
Jarní kytice a jejich význam
Zjistěte, co symbolizují jarní květiny! Tulipány, pryskyřníky, sasanky a hyacinty... Každá nese jedinečné poselství!...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost