Lidé se na jaro a kvetoucí přírodu těší odjakživa. Díky skleníkům a teplým pěstitelským oblastem se už od zimních měsíců můžeme těšit z tulipánů, hyacintů, pryskyřníků, anemone a dalších jarních květů. Věděli jste, jaký význam nesou jednotlivé jarní květiny a jaké legendy se s nimi pojí? Začtěte se v našem jarním květinovém článku!

Tulipány

Určitě znáte obrázky nekonečných barevných polí tulipánů z Holandska! Barvy květů tulipánů jsou pestrobarevné jako jarní příroda - od bílé přes žlutou, oranžovou, růžovou, červenou až po fialovou. Název tulipán pochází z tureckého slova tülbend, které znamená "milovaný". Tulipány jsou v květomluvě vnímány jako projev náklonnosti. Červená znamená lásku a připoutanost, růžová symbolizuje něžné city, začátek mladé lásky. Žlutá nebo oranžová představují přátelství a sympatie, případně radost ze setkání se s někým fascinujícím. Ať už si vyberete jakoukoli barvu, touto květinou vysíláte jasný vzkaz: Líbíš se mi.

Hyacinty

Jméno Hyacint pochází z řecké mytologie. Apollo, řecký bůh slunce, omylem zabil svého mladého syna Hyacintha diskem. Apollo nad touto ztrátou truchlil a proměnil své slzy v květy hyacintu. Hyacint byl do Evropy dovezen v 16. století. Během staletí šlechtění se z něj stala květina s velkolepými a voňavými květy. Škála barev květů je široká, od bílé přes žlutou, oranžovou a červenou až po fialovou. Jeho okouzlující vůně dodává i těm nejšedivějším dnům nádech jara. Význam této květiny představuje směs náklonnosti, pohody a vděčnosti. Kromě toho představuje upřímnost, naději a trpělivé čekání.

Pryskyřníky

Pryskyřník původně pochází z východního Středomoří. Vzhledem k tomu, že v přírodě často roste v bažinatých oblastech, jeho latinský název Ranunculus znamená doslova „malá žába“. Pryskyřník je se svými bujnými a barevnými květy jednou z nejkrásnějších jarních květin. Pryskyřník s sebou nese poetická poselství, jako je magická přitažlivost, láskazamilování. Pryskyřník září ve žluté, oranžové, růžové, červené a nebo bílé barvě. Chcete někomu originálně poděkovat a nebo projevit upřímný obdiv? Pak je barevná kytice pryskyřníku tou nejlepší volbou!

Anemone

Anemone je latinský název pro sasanku. Název je odvozen od řeckého slova anemos, což znamená vítr. Název anemone také pochází z řecké legendy: Anemona byla nymfa na dvoře bohyně Flory. Podle legendy se Flory manžel Zephyr, bůh větru, zamiloval do Anemony. Žárlivá bohyně Flora pak proměnila nymfu v květinu. Díky šlechtění je dnes anemone k mání v bílé, modré, růžové nebo fialové barvě. Jako většina jarních květin i anemone představuje naději, konkrétně naději na naplnění lásky.

Zašlete kytici svým jarním můzám

Pokud jste při čtení o jarních květinách vybavila nějaké konkrétní osoba, překvapte ji a zašlete jí jarní kytici květin. Jarní květiny mají velikou moc. Přináší nadějí a náhled na to, co přijde: teplo jarního slunce, radost ze života a konec šedých dnů. Přejeme krásné jaro!Autor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Tipy na květinové dárky k MDŽ
Květiny a delikatesní dárky jsou top dárek k MDŽ!...
Velikonoční květinový věnec krok za krokem
Vyrobte si krásnou Velikonoční dekoraci. Snadno a rychle. Udělá mnoho parády!...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost