METROVÉ RŮŽE

Někdo miluje minimalismus a někdo naopak maximalismus. Razíte heslo, že když už kytice, tak pořádná? Mezi skutečnými květinovými znalci a obdivovateli jsou metrové růže považovány za exkluzivní zboží, které musí splňovat ty nejnáročnější požadavky na kvalitu.

Proč je pěstování těchto královských květin tak náročné? Čím to, že stonky těchto krásek dorostou do takové délky a květy do bohatosti a krásy? A kde se vlastně dají vypěstovat? Začtěte se!

PĚSTOVÁNÍ METROVÝCH RŮŽÍ

Metrovým růžím svědčí především slunečno, teplo a vlhko. Ne náhodou se jim nejlépe daří v oblastech okolo rovníku. Čím vyšší nadmořská výška a intenzivnější sluneční svit, tím lépe. Jejich růst je podmíněn také dostatkem času, živin v půdě a kompetencí pěstitelů.

Všechny tyto faktory se promítají do celkové ceny květiny růže. Oku lahodící výsledek ovšem stojí za to!

VELIKOST METROVÝCH RŮŽÍ

V některých oblastech se daří vypěstovat i 130 cm dlouhé stonky s okázale velkým, kulatým okvětím. Mnoho farem najdete například v Ekvádoru. Místní obyvatelé tvrdí, že růže jsou tak dlouhé, protože se snaží dosáhnout svým květem až ke slunci.

METROVÉ RŮŽE Z AFRIKY

Růže pěstované v Africe profitují ze střídání parných dnů a chladných nocí. Mají nejen úctyhodnou délku stonku, ale také krásnou barvu a ohromující vůni. K dosažení požadované velikosti, barvy i vůně potřebují tyto růže také dostatek času.

METROVÉ RŮŽE Z EVROPY

I u nás v Evropě existují farmy, kde lze vypěstovat královské metrové růže. Ve Španělsku se jim daří díky slunečným letním dnům, v Holandsku sluníčko částečně nahrazují specializované technologie. Nadšení pro věc, odborné znalosti a láska ke květinám jsou základní předpoklady pro vypěstování těchto květinových skvostů.

DOSTUPNOST A PÉČE O METROVÉ RŮŽE

Z Afriky, ale i Evropy jsou metrové růže dopravovány na květinovou burzu v Evropě. Růže cestují ve speciálním obalu, který je chrání před poškozením.

I přesto se stává, že z mnoha desítek metrových růží putuje na burzu jen několik kousků - třeba kvůli křivému stonku nebo našikmo rostlému květu. Ty zbývající růže se prodají za zvýhodněnou cenu do květinových aranží a nebo dekorací, kde nejsou drobné vady na kráse vůbec poznat.

KDY A KDE SE BLÝSKNOUT METROVÝMI RŮŽEMI

Metrové růže lze považovat za slavnostní květinu k mimořádným příležitostem. Kulaté narozeniny Vaší milované? Slavnostní promoce? Jubileum významné obchodní partnerky? Takovou kytici obdarovaná téměř jistě ještě nedostala!

KVĚTINOVÉ ARANŽMÁ A DEKORACE

Plánujete svatební výzdobu? Nebo Vás čeká důležitá pracovní událost, pro kterou je nutné zajistit květinovou dekoraci? Metrové růže mohou být to pravé! Takto nádherná výzdoba dodá punc výjimečnosti i tomu nejvýznamnějšímu eventu!

CHCETE JE?

Luxusní květinovou výzdobu pro Vás mohou zařídit ti nejlepší čeští floristé. Podívejte se, s kým spolupracujeme a co naši mistři floristé dokáží: https://www.fleurop.cz/sit-fleurop-partneru.

Metrových růží je u nás jako šafránu, ale sehnat se dají. Jedná se o poptávku na míru. Pokud máte zájem, kontaktujte nás na buď na info@fleurop.cz a nebo na naší zákaznické lince 792 487 101. 


Autor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Lichý a nebo sudý počet květin do kytice
Lichý a nebo sudý počet květů v kytici? Je tato otázka relevantní pro dnešní dobu? Odpovědi najdete v našem článku. Nejdůležitější je hlavně šikovnost flor...
Kytka pro muže ano či ne
Jakou kytku věnovat mužům a k jakým příležitostem? Kterou kytici vybrat, aby se obdarovanému opravdu líbila? Odpovědi najdete v tomto článku - zbývá už jen...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost