LICHÝ A NEBO SUDÝ POČET KVĚTŮ DO KYTICE

Jak vybrat tu pravou kytici tak, aby bylo vše v souladu s květinovou etiketou? Většina dřívějších floristických pravidel už dávno patří minulosti. Přední čeští floristé se shodnou, že u většiny kytic nezáleží na konkrétním počtu kvítků.

Rozhodující je především kreativita floristy a nápaditost uvázané kytice. Ostatně, sudý nebo lichý počet květin je téma, které zná jen Evropa a Amerika. Ve zbytku světa se toto téma vůbec neřeší.

SUDÝ ČI LICHÝ POČET KVĚTIN

V dnešní době u nás existuje pouze několik málo doporučení co do počtu kvítků pro tu kterou kytici. Věnujte jim pozornost a budete mít jistotu, že při důležité příležitosti jako je výročí, blahopřání v obchodním styku nebo rozloučení se zesnulým nešlápnete vedle.

KYTICE K NAROZENINÁM

Ke kyticím k narozeninám a nebo svátku lze říct jediné - při výběru se řiďte svým srdcem a vkusem obdarované. Klidně se pusťte do odvážných kombinací a nebo naopak vsaďte na osvědčenou srdcovku obdarované. Pokud žena slaví například 40, 50, nebo jiné narozeniny, darujte tento počet květů - je to stylové.

Samostatnou kapitolou jsou kytice pro starší dámy. Darovat ženě ve vyšším věku kytici se sudým počtem květů by mohlo být vnímáno nezdvořilé - evokuje to smuteční kytici. Přece jen v jiných dobách platila jiná květinová etiketa. Z úcty k našim babičkám proto respektujte zásadu lichého počtu kvítků v kytici.

KYTICE K VÝROČÍ

Ideální varianta? Věnovat tolik květin, kolik měsíců a nebo let společně slavíte. Tímto zároveň odpadá otázka, jestli sudý nebo lichý počet květů do kytice:-).

KYTICE PRO OBCHODNÍ PARTNERY

Potěšte ženy v businessu příjemným květinovým překvapením, zapamatují si Vás! Vsaďte přitom na eleganci, důvtip a pečlivě provedenou vazbu s nápadem. Počet květin v kytici je druhotný.

SMUTEČNÍ KYTICE

Křesťanská tradice říká, že ani zesnulí by se neměli cítit osaměle. Traduje se, že sudý počet květin je pro zemřelého vzkazem, že nikdy není sám - stejně jako květiny „v párech“. Smuteční kytice tradičně mívá sudý počet květů. Častým typem rozloučení je také položení jednoho květu přímo na rakev zesnulého. V tomto případě volte jednu decentní růži a nebo lilii.

A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC….

Připravte příjemci nádherný zážitek a kytici zašlete. Na moment překvapení jen tak nezapomene. Ti nejlepší čeští floristé Vás vytvořili exkluzivní kolekci inspirativních kytic - https://www.fleurop.cz/slavnostni-kytice. Objednejte nyní a do několika hodin je kytice na Vámi určené adrese!

Význam barev růží
Zamýšleli jste se někdy nad barevnou květomluvou u růží? Každá barvička nese svůj speciální význam! Váš dárek může být dokonale sladěn s tm, co chcete vyjá...
Metrové růže aneb růže nejen pro zamilované
Okázalá kytice slavnostních, dlouhostonkých, plnokvětých růží? Kochejte se opravdu vyjímečnými růžemi. Metrové růže Vám dodáme jako poptávku na míru. ...