LICHÝ A NEBO SUDÝ POČET KVĚTŮ DO KYTICE

Jak vybrat tu pravou kytici tak, aby bylo vše v souladu s květinovou etiketou? Většina dřívějších floristických pravidel už dávno patří minulosti. Přední čeští floristé se shodnou, že u většiny kytic nezáleží na konkrétním počtu kvítků.

Rozhodující je především kreativita floristy a nápaditost uvázané kytice. Ostatně, sudý nebo lichý počet květin je téma, které zná jen Evropa a Amerika. Ve zbytku světa se toto téma vůbec neřeší.

SUDÝ ČI LICHÝ POČET KVĚTIN

V dnešní době u nás existuje pouze několik málo doporučení co do počtu kvítků pro tu kterou kytici. Věnujte jim pozornost a budete mít jistotu, že při důležité příležitosti jako je výročí, blahopřání v obchodním styku nebo rozloučení se zesnulým nešlápnete vedle.

KYTICE K NAROZENINÁM

Ke kyticím k narozeninám a nebo svátku lze říct jediné - při výběru se řiďte svým srdcem a vkusem obdarované. Klidně se pusťte do odvážných kombinací a nebo naopak vsaďte na osvědčenou srdcovku obdarované. Pokud žena slaví například 40, 50, nebo jiné narozeniny, darujte tento počet květů - je to stylové.

Samostatnou kapitolou jsou kytice pro starší dámy. Darovat ženě ve vyšším věku kytici se sudým počtem květů by mohlo být vnímáno nezdvořilé - evokuje to smuteční kytici. Přece jen v jiných dobách platila jiná květinová etiketa. Z úcty k našim babičkám proto respektujte zásadu lichého počtu kvítků v kytici.

KYTICE K VÝROČÍ

Ideální varianta? Věnovat tolik květin, kolik měsíců a nebo let společně slavíte. Tímto zároveň odpadá otázka, jestli sudý nebo lichý počet květů do kytice:-).

KYTICE PRO OBCHODNÍ PARTNERY

Potěšte ženy v businessu příjemným květinovým překvapením, zapamatují si Vás! Vsaďte přitom na eleganci, důvtip a pečlivě provedenou vazbu s nápadem. Počet květin v kytici je druhotný.

SMUTEČNÍ KYTICE

Křesťanská tradice říká, že ani zesnulí by se neměli cítit osaměle. Traduje se, že sudý počet květin je pro zemřelého vzkazem, že nikdy není sám - stejně jako květiny „v párech“. Smuteční kytice tradičně mívá sudý počet květů. Častým typem rozloučení je také položení jednoho květu přímo na rakev zesnulého. V tomto případě volte jednu decentní růži a nebo lilii.

A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC….

Připravte příjemci nádherný zážitek a kytici zašlete. Na moment překvapení jen tak nezapomene. Ti nejlepší čeští floristé Vás vytvořili exkluzivní kolekci inspirativních kytic - https://www.fleurop.cz/slavnostni-kytice. Objednejte nyní a do několika hodin je kytice na Vámi určené adrese!

Autor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Význam barev růží
Zamýšleli jste se někdy nad barevnou květomluvou u růží? Každá barvička nese svůj speciální význam! Váš dárek může být dokonale sladěn s tm, co chcete vyjá...
Metrové růže aneb růže nejen pro zamilované
Okázalá kytice slavnostních, dlouhostonkých, plnokvětých růží? Kochejte se opravdu vyjímečnými růžemi. Metrové růže Vám dodáme jako poptávku na míru. ...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost