Ve floristice, podobně jako v ostatních odvětvích, můžeme sledovat různé globální a sezónní trendy. Jste milovníky tradičních, moderních a nebo atypických kytic? Není Vám lhostejná udržitelnost, když se řekne floristika? Čtěte, co všechno ovlivňuje letošní podzimní květinovou sezónu!

V souladu s přírodou

Ve floristice je kladen čím dál větší důraz na ekologii a respekt k přírodě. Nejen v zahraničí vypěstované květiny, ale také produkce od místních květinových pěstitelů se těší stále vzrůstající poptávce. Velké oblibě se těší různé přírodní materiály (šišky, bodláky, kaštany, makovice nebo šípky...) a stylové floristické doplňky (barvené mechy, pírka, provázky, perličky a mnohé další).

Fleurop: Myslíme globálně, působíme lokálně

Základním obchodním konceptem společnosti Fleurop je, že cestují objednávky, nikoli květiny. O doručení objednané kytice se postará nejlepší místní květinářství, která sídlí v blízkosti příjemce květiny. Myslet globálně, působit lokálně - tahle myšlenka stála u zrodu společnosti Fleurop před více jak 100 lety a dodnes netratí na své aktuálnosti i smysluplnosti.
Podzim ve floristice

Nádherná souhra všech možných barev v teplých odstínech, to je podzim ve floristice. Jednoduchost, autentičnost, přírodní materiály a osobitý styl - to jsou hesla, do kterých by se dalo shrnout, v jakém duchu se ponese podzimní květinová sezóna. Nalaďte se na přicházející podzim stylovou kyticí a nebo originální dekorací!

Veselá hra pastelových barev

Podzimní kytice

Podzimní kytice jsou velmi neotřelé díky možnosti kombinovat mnoho různých materiálů, ať už podzimních květin, a nebo těch nejhezčích přírodních plodů. Z podzimních květin jsou jasnými favoritkami jiřiny, slunečnice, astry, mochyně, rozchodník a později také chryzantémy a nebo vřes. Z přírodních materiálů vypadá skvěle kytice doplněná třeba o rákos, obilné klasy, šípky, makovice, kaštany a ořechy nebo okrasné zelí… Pozvěte podzimní krásy do svých váz!

V hlavní roli dýně

Nádherné dýňové dekorace jsou ozdobou každé domácnosti. V posledních letech se dýně staly symbolem hojnosti a úrodnosti podzimu. Malé dýně vypadají perfektně na okenních parapetech, stolech a verandách. Můžete je umístit samostatně a nebo zakomponovat do různých sesazovaných kompozic. Velmi efektně se budou vyjímat jako nápaditý prvek dekoračních věnců, které lze zavěsit třeba na domovní dveře.

Kreativní kouzlení a dekorace

Podzimní věnce

Na domovní dveře nebo slavnostní stůl můžete umístit podzimní věnec. Jako základ doporučujeme koupit korpus v hobby marketu a ten ozdobit větvičkami, sušenými květy, barevnými listy, makovicemi, malými dýněmi a nebo šípky. Pokud máte tavící pistoli na přilepení ozdob, pusťte se do lepení kaštanů, ořechů a nebo drobných jablíček. Podzimní atmosféra nebude mít chybičku!

Sušené květy

Dekorace na balkony, terasy a verandy… Svazek sušených květů je možné zavěsit ke stropu a nebo umístit do vázy, obojí vytváří velmi pěkný podzimní dojem. Parádně vypadají také v různých sesazovaných kompozicích, například v košíku a nebo truhlíku. Dopřejte si designový podzimní doplněk!

Květinové svícny

Vysokou skleněnou nádobu položte na kulatý podtácek (lze použít i malý talíř) a ovázejte stuhovou v pastelové barvě. Na dno sklenice položte svíčku, okolo zasypte kávovými zrny. Na podtácek umístěte libovolnou podzimní dekoraci dle svého gusta - barevné listy, kaštany, ořechy, drobné podzimní plody… Přejeme pohodový podzim zalitý sluncem!


Autor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Jedlé květinové pochoutky
Pochutnejte si na jedlých květech! Připravte sobě nebo návštěvě úžasné pohoštění, které zachutná a podpoří zdraví....
Kytice za příznivé ceny
Rozkvetlý květinový dárek v nápaditém balení a za příjemnou cenu? Kytice za příznivé ceny Vás nadchnou!...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost