SEZÓNNÍ FLORISTICKÁ PŘÍRUČKA

Barevný, kouzelný, pestrý a hravý - takový je říjen v přírodě. Přivítejte jej s otevřenou náručí. Přinášíme Vám ty nejlepší floristické tipy pro vaši zahrádku i interiér. Čtěte, jaké květiny vykouzlí neodolatelně útulnou atmosféru klidu a pohody:

SASANKA

Jemná, romantická a zasněná podzimní květinka. Vynikne jak samostatně ve vázce, tak v kombinaci s dalšími spíše jemnými kvítky v nádobě a nebo vydlabané dýni.

ASTRA

Zářivá a v našich krajích typická podzimní kráska. Větší počet aster dokáže rozehrát neodolatelně krásnou barevnou symfonii. Je velmi odolná, takže ji můžete mít relativně dlouhou dobu vysazenou venku v květináčích nebo na zahrádce.

CELOSIA

Tvar této kytice připomíná mozkové závity. Její odstíny jsou ohnivé - od žluté přes oranžovou až po jiskřivě červenou. Neotřelý a elegantní podzimní skvost.

CHRYZANTÉMA

Podzimní klasika. Velmi odolná, dostupná v mnoha barevných variacích. Symbol nostalgické atmosféry a dušičkového času.

COSMOS

Poetický název pro nežnou, sladce růžovou, oranžovou, bílou a nebo fialovou květinku. Drobná, ale přesto divoká a nespoutaná kytička oživí prožitek z konce babího léta.

JIŘINA

Barevná sluníčka podzimu. Výhodou je jejich odolnost vůči chladnějšímu počasí. Dodají optimismus a veselí i v době podzimních plískanic.

LEUCADENDRON

Perla podzimní zahrádky. Zajímavý, plný a nepřehlédnutelný květ. Leucadendron je teplomilný, takže jeho krásu je třeba vychutnávat spíše v babím létě. Potřebuje suchá a teplá místa.

HORTENZIE

Královská hortenzie je oblíbená jak ve vázaných kyticích, tak jako ozdoba podzimních zahrad. Pro svou ušlechtilost je velmi oblíbená i jako svatební kytice. Nechte se okouzlit!

ROZRAZIL

Sametový porost rozrazilu připomíná modré moře na louce. Rostlince se daří ve větších houfech, je štíhlá, elegantní a velmi vytrvalá. Vykouzlí romantické zákoutí na každé podzimní zahrádce.

BODLÁK

Bodláků existuje celá řada, různých tvarů i barev. Pro podzimní dekorace jsou oblíbené velké, husté a modré bodláky. Skvěle vyniknou v květináčích, potpourri i v řezaných kyticích.

SLUNEČNICE

Optimismus, radost, sklizeň. Rozzářený symbol podzimu i babího léta. Kam ji umístíte nebo vysadíte, tam přinese štěstí i pohodu.

ŘEBŘÍČEK

Bílý, žlutý nebo narůžovělý… tato léčivka má svůj půvab jak divoce rostoucí, tak naaranžovaná v rámci různých dekorací a vázaných kytic.

Vychutnejte si podzim plný vůně, barev a krásy zlátnoucí přírody. Pokud byste uvítali květiny čerstvé, doporučujeme podívat se na naši exkluzivní podzimní kolekci: https://www.fleurop.cz/podzimni-kytice. Vaše inspirace, naše radost!

Co k narozeninám pro muže? Kyticí nic nezkazíte
Už jste někdy věnovala kytici muži? Vyzkoušejte to, dost možná budete první! Přidejte lahev dobrého vína nebo vynikající pralinky, případně si nechte vytvo...
Význam barev růží
Zamýšleli jste se někdy nad barevnou květomluvou u růží? Každá barvička nese svůj speciální význam! Váš dárek může být dokonale sladěn s tm, co chcete vyjá...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost