Amarylis je ve světě vánoční květinou číslo jedna. Tahle exotická kráska pochází z Jižní Ameriky a vyznačuje se svou schopností dostat Vás do vánoční nálady tak, jako žádná jiná květina na světě. Vsaďte na magickou krásu amarylis a vytvořte si ve svých domovech či kancelářích magickou předvánoční atmosféru!

Amarylis: trocha historie a botaniky

Amarylis bývá nazývána také jako rytířská hvězda. Jedná se o subtropickou cibulovinu, která má období květu v době adventu a Vánoc. Amarylisy se těší velké oblibě především kvůli svým velkým květům, které uhranou každého milovníka adventní atmosféry. Existuje více druhů amarylisu, většina z nich je jednobarevných, ale ve světě se již podařilo vypěstovat také dvoubarevná květenství. Na eshopu fleurop.cz je k mání červená a bílá varianta. Na jednom stonku rostliny vykvetou zpravidla tři čtyři majestátní květy.

 

 

Délka doby květu

Při správné péči mohou řezané amarylisy vydržet nakvetlé i 4 týdny. Jak na to, aby Vám amarylis zářil v interiéru celý měsíc? Se správnou péči to hravě zvládnete!

Tipy na správnou péči o amaryllis

Seříznutí stonku

Než vložíte amaryllis do vázy s vodou a výživou pro květiny, měli byste stonky seříznout o 4 až 5 cm. Při každé výměně vody byste měli stonky zkrátit o cca 1 cm.

Lepící páska

Tlustý stonek amarylis má tendenci se na koncích dělit a zkroutit. Abyste tomu zabránili, lze konec stonku omotat proužkem z průhledné lepicí pásky.

Stabilizace květiny

U obzvláště dlouhých amarylis můžete stonek podepřít dřevěnou nebo bambusovou tyčí. Květiny zůstanou v rovné poloze a neohnou se, díky čemuž hezky vyniknou jejich velkopelé květy.

Voda

Amarylisy nemají rády příliš studenou nebo příliš teplou vodu. Nejlepší je napustit vázu do zhruba poloviny vodou pokojové teploty.

Umístění

Amarylisy mají rády světlo, ale ne přímé sluneční záření. Váza by také neměla být poblíž topení. Amarylisu se nejlépe daří při pokojové teplotě mezi 18 až 22 °C.

Průběžné odstranění uschlých květů

Všechny pupeny amarylisu se zpravidla neotvírají současně. Pokud budete pravidelně odstraňovat odkvetlé květy, ostatní květy budou mít prostor se otevřít a vykvést do krásy.

 

 

 

Vykouzlete stylovou vánoční atmosféru

Chcete mít amarylis na svém stole nejlépe hned teď? Jsme připraveni pomoci Vám vyladit adventní atmosféru na jedničku. Stačí několik kliků a amarylis můžete mít na požadovaném místě do několika hodin! Objednejte online a vychutnejte si moment příjemného zastavení ve společnosti krásné adventní květiny.

 

Autor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Tradiční klasické kytice
Chcete darovat nádhernou kytici a být si jisti, že se trefíte do vkusu obdarovaných? Tradiční klasické kytice nabízí to nejkrásnější, co je v květinovém sv...
Zabalte letos dárky originálně květinově
Letošní ježíšek bude ve znamení květin! Zabalte své dárky nápaditě. ...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost