S blížícími se vánocemi začínáme přemýšlet nad výzdobou našeho příbytku. Budeme ladit byt do stejné barvy jako obvykle nebo se pustíme do něčeho neobvyklého?   My vám dnes přineseme inspiraci na velmi neobvyklou, zato nesmírně dekorativní ozdobu z přírodního materiálu, a to z krásné květiny amarylis!

 

Amarylis top květina vánoc

Klasickou barvou pro vánoce je červená a jako top květina  vánoc má jasné prvenství amarylis. Proto Vás možná potěší, že touto magickou květinovou kráskou můžete okrášlit byt nejen klasicky na stole pěknou kyticí, ale také jako závěsnou  ozdobou nad kuchyňským nebo obyvákovým stolem.

Amarylis ohromí jak v květináči, tak na stole uvázaná v kytici s vánoční přízdobou, protože je opravdu velmi dekoratovní a krásná na každý způsob. Pokud se ale chcete o vánocích blýsknout něčím novým a moderním, se zavěšenou amarylis asi vyhrajete.

 

Závěsná dekorace z amarylis

Amarylis kromě svých velmi krásných velkých majestátních květů ohromí i jinou svojí vlastností.  Má široké, dlouhé a  pevné duté stonky, které dokáží udržet vodu a  pokud je obrátíme vzhůru nohama, dokáží tímto zásobovat květinu tak, aby vydržela týdny v dobré kondici. Stačí jen dolévat do obráceného stonku vodu a o dlouhotrvající pěkný vzhled květiny je postaráno.  A tuto schopnost využijeme pro naši závěsnou dekoraci!

 

Co budeme potřebat:

o   Několik stvolů  čerstvé amarylis, klidně různých barev podle toho, jakou chcete vytvořit výslednou atmosféru ozdobené místnosti

o   Zelený eukalyptus nebo větve borovice

o   Parátko

o   Průsvitnou izolepu

o   Ostrý nůž

o   Pevný floristický drát

o   Chuť tvořit :-)

 

Jak na to?

Nejprve zkrátíme stonek amarylis o několik centimetrů. Použijeme ostrý nůž. Konečky  amarylis mohou být křehké, nejen díky tomu, že jsou duté, proto pro zpevnění omotejte konec stonku několikrát průhlednou izolepou. V místě omotání propíchněte párátkem otvor a jeho oba konce obtočte asi 10 cm dlouhým drátkem tak, abyste vytvořili z drátu smyčku,  jak to ukazuje náš obrázek.

 

 

Teoreticky můžete stvol amarylisu pověsit takto a nebo ho ještě přizdobit větví eukalyptu nebo borovice.  To zajistíte tak, že větvičku omotáte několikrát vázacím drátem, až je pevně přichycena ke stvolu.  Květy amarylis se rozvíjejí a otevírají postupně, proto je důležité myslet na to, že do dutého stonku se musí nalít voda a toto po několika dnech opatrně opakovat.

 

 

Vše je hotovo!

 

 

Visící amarylis udělá mnoho parády zavěšená v okně, kdekoliv v místnosti od stropu a obzvláště dobře se bude vyjímat nad kuchyňským nebo jídelním stolem.

Vy máte krásně a moderně vánočně vyzdobíno a navíc můžete být pyšná na vlastnoručně vyrobenou dekoraci. Možná se tvořením odreagujete i od všedního bláznění.

Pokud jste typ ženy, která dá raději přednost klasice, pořiďte amarylis na stůl v kytici a užívejte vánoční pohodu a atmosféru zrovna tak. S doručením kytice se na nás neváhejte obrátit, jsme připraveni pro vás zhotovit vše, jak si budete přát.

 

 

Autor článku: Jitka
Zajistit pro Vás krásné kytice, lákavé cenové nabídky a hladký průběh objednávky je mým denním potěšením. Mimoto ráda občas píši o našich květinových událostech a také tipech, jak nám mohou květiny zkrášlit a obohatit všední den.
Přání k 20. narozeninám – popřejte svým blízkým pomocí krásné kytice
Dvacáté narozeniny představují důležitý milník, který je třeba pořádně oslavit. Pokud tedy máte ve svém okolí někoho, kdo se chystá oslavit odchod ze světa...
Netradiční svatební kytice: Staňte se jedinečnou nevěstou!
Chcete vypadat ve svůj vysněný den jako z pohádky? Nestačí vybrat jen nádherné šaty. Svatebním fotkám bude vévodit krásná a osobitá kytice, na kterou nikdy...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost