Velikonoce, tedy svátky jara, letos oslavíme mezi 16. a 18. dubnem. Přivítejte svátky jara stylově! Velikonoční věnec se Vám bude hodit buď jako dekorace na slavnostní stůl a nebo jej můžete umístit na domovní dveře. Zaměstnejte se něčím kreativním, vypněte na chvíli myšlenky a vyzdobte si domov květinově na svátky jara!

Co budete potřebovat

  • korpus nebo ohebné větvičky
  • malá plastová vajíčka
  • skořápky z vajec
  • tavná pistole na přichycení mašličky
  • drobná pírka mech tenký drát malé ozdoby - např. zajíčci, motýli…
  • umělé a nebo živé trvanlivé květy


Výroba velikonočního věnce

Základem velikonočního věnce je vždy korpus, který buď koupíte v hobby marketu a nebo vyrobíte ze zapletených větviček. Koupit se dá buď přírodní z větviček, nebo slaměný a nebo polystyrénový bílý. Typ korpusu volte dle plánované dozdoby. Pokud budete vyrábět z větviček, zapleťte jej jako pomlázku a svažte drátkem do kruhového tvaru. Dozdobte dle fantazie. Inspirací Vám mohou být tyto typy věců: 

Velikonoční věnec se skořápkami a pírky

Na koupený a nebo pletený korpus klaďte na střídačku skořápky vajec. Lze použít skořápky barevné a nebo přírodní. Mezi skořápky umístěte na husto jemná pírka. Pokud chcete věnci dodat svěží vzhled, použijte ještě polštářky jarního mechu. Vše přichyťte tavící pistolí. Pro oživení můžete převázat stuhou libovolné barvy a pověsit na domovní dveře.

Velikonoční věnec s barevnými vejci

Oblíbená, veselá velikonoční dekorace, která se postará o jarní optimismus u Vás doma. Na korpus můžete nalepit vejce tavící pistolí a nebo, pokud pracujete s vyfouknutými vejci, navažte je k věnci mašlemi. Takto zdobený věnec je výrazný sám o sobě. Doladit jej lze ještě drobnými ozdobami např. vystříhanými z barevného papíru a nebo kuřátky z květinářství.

Velikonoční věnec s živými květy

Krásná a kreativní práce s květy Vás bude nejen bavit, ale ještě si vyrobíte originální floristický doplněk. Na tento typ věnců je lepší použít korpus z větviček, protože se do něj květy snáze uchycují. Korpus může být i hravě rozcuchaný, nemusíte se snažit o uhlazený vzhled - kouzlo bude ještě půvabnější. Ve věnci krásně vypadá zlatý déšť, kočičky a nebo různé živé květy, které můžete nasbírat v přírodě. Pokud Vám květy zavadnou, nezoufejte, můžete je prostě vytáhnout a nahradit novými. Věnec vypadá nádherně, pokud jej doplníte živým mechen, rovněž lze použít skořápky a nebo další přírodní materiály.

Užijte si krásné Velikonoce. A pokud budete někomu chtít zaslat originální pozdrav v podobě jarní kytice, obraťte se na nás:-)!

Autor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Jarní kytice a jejich význam
Zjistěte, co symbolizují jarní květiny! Tulipány, pryskyřníky, sasanky a hyacinty... Každá nese jedinečné poselství!...
Barevná květomluva na Den matek
Co říkají jednotlivé barvy kytic obdarovaným? Začtěte se!...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost