MDŽ se se slaví každoročně 8.března. Víte, kde se vzala tradice darování květin na MDŽ? A jaký je vlastně význam tohoto svátku v dnešní době? To nejdůležitější o MDŽ se dozvíte v následujících řádcích.

Socialistický svátek? Ne tak docela!

V našich zeměpisných koutech je MDŽ spjat s oslavou žen a jejich přínosů pro tehdejší socialistickou společnost. Jeho historie však sahá už na počátek 20.století, kdy ženy začaly usilovat o volební právo a o celkově důstojnější pracovní podmínky v továrnách, případně kritizovaly válku a konflikty.

Po 1.světové válce se Den žen začal postupně slavit v mnoha státech Evropy i v USA. Roku 1975 jej OSN uznala jako mezinárodní svátek.

Květiny darované na MDŽ symbolicky vyjadřují vyjadřují něžnému pohlaví úctu, respekt a poděkování.

Vyberte ženám originální kytičku jako poděkování - inspiraci najdete zde: https://www.fleurop.cz/kytice-pro-zeny.

Jaké květiny věnovat na MDŽ

Růže

Kytice růží darovaná k MDŽ nemusí být přezdobená. MDŽ není primárně o romantickém vyznání (svou milou tím ale rozhodně neurazíte:-)), ale o poděkování ženám, kterých si nesmírně vážíte.

Tulipány

Jarní, svěží, oku lahodící perly přicházejícího jara. Ideální a velmi oblíbené tulipány jsou neodolatelné jak jednobarevné, tak pestrobarevné. Dokonalý pugét pro vaše originální díky!

Lilie a Hyacinty

Voňavé, vábivé, působivé. Jestliže je obdarovaná žena zatížena na krásné vůně a neodpustí si čas od času koupi parfému, vsaďte na aromatické květy! Lilie a nebo hyacinty jsou tou nejlepší volbou.

Strelície nebo Heligonie

Má dáma ráda něco originálního? Netypickými květinami jako je strelície nebo helogonie se jí trefíte do vkusu! Výjimečné květiny patří výjimečným ženám :-).

Karafiáty

Karafiáty jsou sice hudbou minulosti, nicméně můžete to pojmout v retro stylu - budete vtipní i originální zároveň. Dnešní karafiáty jsou droboučké, nežné a do kytice elegantně zakomponované. Nemusíte se bát nějakého faux puax připomínající dobu normalizace:-).

Orchideje

Řezané a nebo hrnkové, radost udělají oboje! Orchidej je elegantní a důstojná květina zároveň. Orchidej v kytici je zajímavá, působivá a neotřelá, stejně jako žena, pro kterou je určena! Pokud zvolíte orchidej v květináči, bude se z ní příjemkyně těšit velmi dlouhou dobu.

Oslavujte na MDŽ všechny ženy, které dělají Váš život plnější a krásnější! 


Autor článku: Tereza
Pomůžu s objednáním originálních i moderních kytic pro vaše blízké a milé. Krásu kytic prezentuji na blogu Fleurop a sociálních sítích, aby potěšily oči co nejvíce příznivců špičkové floristiky.
Originální Valentýnské překvapení
Jak pojmout letos Valentýna originálně? Chcete nachystat překvapení, na které Vaše milá jen tak nezapomene? Nechte zaslat kytici - naladíte ji na večer ješ...
Svatba v přírodě
Svatba v přírodě má mimořádné kouzlo! Podlehněte mu a oddejte se na louce, v lese, parku, arboretu nebo v zámecké zahradě! Jak vyzdobit místo pro obřad? Be...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost