Poslední rozloučení s našimi blízkými je významný rituál, kterým vzdáváme čest památce zesnulého. Květiny jsou nezbytnou součástí této ceremonie a dodávají celé atmosféře důstojnost.

 Smuteční kytice online

Zasláním kondolenční kytice můžete vyjádřit soustrast a zároveň podporu pozůstalým. Dříve bylo zvykem objednávat smuteční květiny online pouze v případě, pokud se dotyčný nemohl z různých důvodů ceremonie osobně zúčastnit. Dnes je již běžné objednat květinovou dekoraci – ať už smuteční vypichovanou vazbu do tvaru vějíře nebo smuteční věnec či smuteční srdce   online i v případě, že se smutečního obřadu zúčastníte.  Online objednání smuteční aranže Vám přinese několik výhod.  Nemusíte  velkou květinovou vazbu složitě vézt s sebou na místo určení a ušetříte čas hledáním informací, co je a není vhodné pro tyto účely zajistit. Každý zkušený květinový servis je v oboru smuteční floristiky profesionál a poradí Vám s výběrem květin, aranže a detailů. S doručením na místo posledního rozloučení má zkušenosti, takže vy se můžete plně soustředit na celý proces a myšlenky s milovaným člověkem.

 

Jakou barvu,  typ květin a vazbu použít?

Květinová dekorace by měla v prvé řadě vyjadřovat vztah pozůstalých, přátel a nebo kolegů k tomuto člověku. Kromě posledního sbohem vyjadřujete úctu k životu tohoto člověka, jeho rodině, i tomu, co v životě vykonal. Pokud jste zesnulého nebo zesnulou dobře znali, můžete zvolit takový druh a barvu květin, o kterých víte, že je měl a nebo měla ráda. Nehodí se příliš křiklavé kombinace, ale jemné, veselé, pastelové barvy v smuteční kytici nebo věnci jsou čím dál častější.  Pokud se jedná o hodně mladou zesnulou osobu, volí se nejčastěji bílá barva. Barevnost aranže může být ovlivněna i pohlavím zesnulého a ročním obdobím, nejčastěji používané barvy jsou čistě bílá, bílo-červená, žlutá nebo oranžová či oranžovo-červená kombinace

Pokud si nejste jisti, vsaďte na jistotu a vyberte smuteční kytici na položení v bílé, případně bílo – červené barvě nebo smuteční aranži v bílé nebo bílo – červené barvě. Chcete-li se dozvědět více, co která barva ve smuteční floristice symbolizuje, nahlédněte do našeho článku Jak vybrat kytici na pohřeb.

 

smuteční věnec celokvětový barevný smuteční kytice vypichovaná žlutá smuteční věnec červeno bílý Fleurop smuteční věnec celokvětový žlutý

SMUTEČNÍ SRDCE nebo SMUTEČNÍ VĚNEC nejčastějí volí přímá rodina, zaměstnavatel a kolegové,  blízcí  příbuzní.

SMUTEČNÍ VAZBA VE TVARU VĚJÍŘE jsou nejčastější a volí je často blízcí a příbuzní. Pokládají se vedle anebo před rakev.

Jinou variantou smuteční aranže je SMUTEČNÍ KYTICE NA POLOŽENÍ, již volí často vzdálení příbuzní nebo přátelé. I tuto aranži je možné objednat online a květinový servis ji předá včas před obřadem, aby ji mohla pohřební služba naaranžovat před začátkem do vhodného místa.

MALÁ SMUTEČNÍ KYTICE DO RUKY je dalším řešením pro přátele a známé, kteří se přijdou rozloučit. Jednoduchá kytice, například růže, nebo lilie, třeba  jako jeden stvol uvázaný se zelení  je hezkou připomínkou vztahu se zesnulým.

KONDOLENČNÍ KYTICE se dává pozůstalé rodině. Ve většině případů se nechává posílat a objednává se online službou. Slouží pro vyjádření účasti, podpory a sounáležitosti. Zde je možné vybrat jakýkoliv typ a barvu květin, který zesnulý a jeho rodina mají v oblibě. Pro tradicionalisty zvolte bílou barvu, nejlépe růže nebo lilie. 

Ke smutečním věncům a kyticím doporučujeme objednat i stuhu. Výběr barvy můžete ponechat na floristovi, který aranži zhotovuje. Některé stuhy jsou tištěny strojově, někdy dávají floristé přednost ručnímu písmu. Vzkaz by neměl být příliš dlouhý. Na jeden díl stuhy se píše vzkaz pro zesnulého, na drunhý část stuhy je vhodné uvést jméno, kdo květiny daruje.

 

smuteční srdce smuteční srdce červené smuteční vypichovaný vějíř smuteční vypichovaný vějíř bílý

Důležité informace pro online objednávku

Pokud objednáte doručení smuteční kytice, smuteční aranže nebo smutečního věnce online s dodáním přímo na místo určení, je důležité, aby květinová služba měla všechny informace po ruce. Nezbytné jsou tyto údaje : kromě data ceremonie uvést i hodinu a přesnou adresu, aby květinová firma dodala aranži s předstihem. Je důležité uvést jméno zesnulého, neboť ve velkých městech může probíhat ve stejnou hodinu několik rozloučení, aby byla aranže zařazena do správné ceremonie.

V našem objednávkovém formuláři naleznete specielní pole pro vzkaz ke kytici. Čas ceremonie a preferovanou barvu smuteční stuhy uveďte do pole „Poznámka k doručení“.

Odchod blízkého člověka je emocionálně náročnou situací. Nebojte se během online objednávky obrátit na Váš zákaznický servis na čísle +420 792 487 101. Rádi Vám se vším poradíme. Veškerý sortiment smuteční floristiky naleznete v naší záložce Kytice na pohřeb. Všechny aranže nad hodnotu 1800 kc doručíme zdarma.

 

Autor článku: Jitka
Zajistit pro Vás krásné kytice, lákavé cenové nabídky a hladký průběh objednávky je mým denním potěšením. Mimoto ráda občas píši o našich květinových událostech a také tipech, jak nám mohou květiny zkrášlit a obohatit všední den.
Soutěž o kytici a kosmetiku Dermacol
Soutěžte o kytici slunečnic a voňavou květinovou kosmetiku Dermacol!...
Dárek k narozeninám
Nejlepší dárky k narozeninám jsou takové dárky, na které se nezapomíná. Věnujte zážitek, který obdarovaná ještě nezažila a na který bude dlouho vzpomínat! ...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost