Valentýn se u nás nepovažuje za tradiční svátek, a tak se často zapomíná na to, kdy se vlastně slaví. Spousta Čechů si však tento svátek lásky doslova zamilovala. Je tedy možné, že i vaše drahá polovička očekává, že si na ni vzpomenete. Neriskujte faux pas a pojďte se s námi podívat na to, kdy se Valentýn slaví a jak můžete svou milovanou obdarovat.

Kdy je Valentýn v roce 2023?

Historie svátku zamilovaných sahá až do antického Říma, kde oslavovali lásku a sexualitu prostřednictvím únorového festivalu s názvem Luperkálie. Nicméně za současným datem a názvem těchto oslav stojí legenda o knězi Valentýnovi, který i přes zákaz vládce Říma tajně oddával mladé páry. 

Bohužel trestu neunikl a byl popraven 14. února, kdy se také každoročně slaví den svatého Valentýna. Už stovky let si při této příležitosti lidé vyměňují různé drobné dárky, aby projevili svou lásku a náklonnost. Největší oblibě Valentýn se těší zejména v anglicky mluvících zemích, ale v posledním desetiletí se hojně rozšířil i do Evropy – včetně České republiky, kde ho pravidelně slaví více než 2 miliony lidí.

 

Inspirujte se nápady na dárky

Nyní už víte, kdy je Valentýn 2023, a tak se můžete se pustit do výběru vhodného dárku.  Ten by vám měl totiž pomoci vyjádřit, jak moc vám na vaší drahé polovičce záleží. Pro inspiraci jsme pro vás připravili tipy na kreativní dárky, se kterými vašemu protějšku jistě uděláte radost.

 

Originální přání

Tradičním dárkem na Valentýna je přání, ve kterém ukážete své pocity. Jednat se přitom může o krátké přání s fotografií či romantickým motivem, osobní dopis nebo i vlastní báseň. Fantazii se meze nekladou, avšak důležité je, abyste si dali na přání záležet a vložili do něj kousek sebe. 

 

Inspiraci na originální přání najdete v našem článku: Blíží se svátek zamilovaných – jak popřát k Valentýnu?

 

Krásná kytice

S krásnou kyticí jistě rozzáříte každou ženu. Nejlépe uspějete s kyticí uvázanou z jejích oblíbených květin, nebo alespoň sladěnou do barev, které má ráda. Pokud je neznáte, nic nezkazíte tradičními valentýnskými barvami, jako je červená, růžová či bílá. 

V naší nabídce valentýnských kytic najdete celou řadu variant, které romantickou atmosféru Valentýna skvěle podtrhnou. Když ke kytici přidáte láhev kvalitního vína, bonboniéru nebo roztomilého plyšového medvídka, radost bude ještě větší.

 

Vlastnoručně vyrobený dárek

Pokud jste kreativní a rádi tvoříte, určitě nic nezkazíte výrobou vlastního dárku. Právě ty se těší na Valentýna velké oblibě, jelikož jsou velmi osobní a ukazují, jak moc pro vás druhý člověk znamená. Vhodnou volbou jsou různé fotodárky či originální fotokoláže z vašich společných zážitků.

 

Něco dobrého na zub

Pokud máte rádi vaření nebo pečení, můžete darovat i vlastnoručně vyrobený dort nebo jinou pochoutku. Vaši spřízněnou duši však určitě překvapí i kvalitní zákusky nebo bonboniéra – dopředu se pokuste zjistit, jaké příchutě a ingredience má daná osoba nejraději. A samozřejmě zjistěte i to, kterým byste se měli vyhnout (například kvůli alergiím).

 

Chystáte se letos slavit Valentýn? Tak si do kalendáře poznačte 14. února a nezapomeňte pro svou drahou polovičku připravit pěkný dárek. Přitom se snažte být originální a osobití, čímž dáte najevo, že vám na dané osobě opravdu záleží. Určitě nic nezkazíte přáním od srdce, krásnou kyticí, oblíbenými lahůdkami nebo vlastnoručně vyrobeným dárkem. A hlavně dejte vašemu partnerovi či partnerce najevo, jak moc pro vás znamená, zaslouží si to!

 

Autor článku: Jitka
Zajistit pro Vás krásné kytice, lákavé cenové nabídky a hladký průběh objednávky je mým denním potěšením. Mimoto ráda občas píši o našich květinových událostech a také tipech, jak nám mohou květiny zkrášlit a obohatit všední den.
Kolik stojí růže? Cenu ovlivňuje mnoho faktorů
Oblíbenou květinu českých květinářství provází aura luxusu. Ve skutečnosti jsou však růže často poměrně dostupné a dají se pořídit za rozumné částky. Kolik...
Květiny vhodné k sušení – které vypadají nejlépe?
Vazby ze sušených květin se hodí jako dárek, ale poslouží i jako dekorace. Z vylisovaných květin z květinářství zase připravíte originální přání a jmenovky...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost