Hledáte kytici pro někoho blízkého a nevíte si rady s výběrem? Možná vás nenapadlo, že byste květiny pro ostatní i pro sebe mohli vybírat podle měsíce narození. Jak se můžete přesvědčit níže, každý druh má svou vlastní symboliku a vlastnosti a může toho o charakteru člověka hodně vypovědět. 

 

Květiny podle měsíce narození pro celý rok

S každým měsícem narození je spjatý určitý druh květiny, jehož symbolika může o člověku mnohé prozradit. Když tedy květinu někomu darujete, snáze vyjádříte své myšlenky a pocity.

 

Leden: Karafiát

Zástupcem prvního měsíce v roce je karafiát. Tato krásná květina symbolizuje oddanost, a lidé narození v tomto období jsou tedy považováni za důvěryhodné a poctivé. Karafiát patří k těm nejvznešenějším květinám, jak ostatně naznačuje i sám název – odborné se mu říká Dianthus, což lze přeložit jako „božská květina“.

 

Únor: Fialka

Šarlatáni a bylinkáři v minulosti využívali fialky jako přísadu v nápojích lásky. Není tedy náhodou, že se tato květina spojuje právě s měsícem, kdy slavíme den sv. Valentýna. Fialka reprezentuje náklonnost, věrnost a upřímnost, k vyznání lásky se tedy hodí přímo dokonale. Lidem narozeným v tomto měsíci je cizí lež i podvod a můžete se vždy spolehnout na jejich pomoc.

 

Březen: Narcis

Se začínajícím jarem se pojí březnová květina, kterou je narcis. Jedná se o národní květinu  britského Walesu, která patří mezi oblíbené druhy v mnoha koutech světa – například v Číně ji považují za symbol nezměrného štěstí. U nás se v rámci květinové symboliky spojuje s novými začátky, znovuzrozením a věrností. Narcis však reprezentuje také přehnanou hrdost a žárlivost. Lidé narození v tomto měsíci tak mohou mít sklony k narcismu a nedůvěře.

 

Duben: Sedmikráska

Pro druhý jarní měsíc je typickou květinou sedmikráska, která reprezentuje nevinnost, věrnou lásku a také mateřství. Není tedy překvapením, že se sedmikrásky často objevují v kyticích pro novopečené maminky. Ve větších květinových vazbách se ale setkáte spíše s podobnými, avšak většími druhy ze stejné čeledi, jako jsou gerbery či kopretiny. Lidé s narozeninami v dubnu tíhnou k opravdové lásce a navazování pevných mezilidských vztahů.

 

Květen: Konvalinka

Elegantní konvalinka byla v minulosti považována za rostlinu královen, které se jejími květy zdobily na svatbu. Konvalinka patří mezi vzácné květiny, protože kvete velmi krátce a můžete se s ní setkat pouze na přelomu dubna a května. V rámci květomluvy symbolizuje mládí a krásu. Narozeninoví oslavenci ve znamení konvalinky jsou svěží, tvořiví a plní elánu.

 

Červen: Růže

Růže, jedna z nejoblíbenějších květin nejen na Valentýna, se pojí s počátkem léta, přesněji s měsícem červnem. Málokterá květina má takovou spojitost s vyznáváním lásky jako právě růže – tato symbolika byla ostatně známá už ve starověkém Římě. Dnes květina představuje krásu, ctnost a pravou lásku. Lidé narození v červnu tak těžko nesou urážku jejich cti a hledají opravdovou lásku.

 

Červenec: Ostrožka

I červenec reprezentuje květina, která symbolizuje zamilování a milostná vzplanutí. Ostrožka má spojitost především se začínající láskou, srdečností a pozitivitou, která k letní sezóně neodmyslitelně patří. Vzhledem k zajímavému tvaru a modré barvě ji floristé používají pouze výjimečně. Pokud jsou vaši blízcí narození v červenci, určitě u nich oceníte jejich obětavost a pozitivní náhled na svět.

 

 

Srpen: Mečík

Závěr léta je spojen s mečíkem, který se vyznačuje jedinečným tvarem květu. Latinský název této rostliny je gladius, což v překladu znamená meč. Právě proto byly mečíky ve starověkém Řecku využívány k oslavě vítězů gladiátorských soubojů. Mečík představuje sílu, čest a velkorysost. Těmito hodnotami se tak mohou pochlubit i lidé narození právě ve znamení této jedinečné květiny.

 

Září: Astra

Zrozenci v prvním podzimním měsíci mohou mít blízko k astrám, které jsou spojovány s moudrostí, vírou a vytříbeným vkusem. Květina svým tvarem silně připomíná sedmikrásku, své jméno však získala díky hvězdicovitým květům – ve starořečtině je totiž synonymem slova hvězda právě astra.

 

Říjen: Aksamitník

Zlaté květy aksamitníku jsou jasným odrazem optimismu, tvořivosti a blahobytu. Patří k těm nejodolnějším podzimním květinám, které můžete na zahradě pěstovat – a tyto vlastnosti propůjčuje i svým zrozencům. Lidé narození v říjnu jsou tedy často velice aktivní a tvořiví.

 

Listopad: Chryzantéma

Dnes velmi vyhledávané chryzantémy se mohou pyšnit dlouholetou tradicí. Pěstovaly se již v 15. století a od té doby stále nabírají na oblíbenosti. Například v Japonsku dokonce najdeme v kalendáři Den chryzantémy, který připadá na 9. září a přináší s sebou radostné oslavy. Chryzantéma symbolizuje naději, radost, optimismus a dobré přátelství. Právě tyto ctnosti můžete pozorovat i u většiny lidí narozených v měsíci této překrásné rostliny.

Prosinec: Cesmína

Závěr roku a vánoční atmosféru symbolizuje ve floristice cesmína – krásná zelená rostlina s lesklými listy a červenými bobulemi. Nejspíš ji znáte jako typickou vánoční výzdobu, která se rozšířila po celém světě. Cesmíny se rovněž považují za symbol plodnosti, štěstí a radosti. Lidé narození v prosinci proto bývají veselí, družní a optimističtí.

 

Výběr květin podle měsíce narození může být jedinečným způsobem, jak vytvořit osobitou kytici pro kohokoliv z vašeho okolí. Každá květina má svou zvláštní symboliku a může danému člověku ukázat, jak dobře znáte jeho osobnost, vlastnosti a kvality. Ať už ji darujete k narozeninám, Valentýnu nebo výročí, můžete se spolehnout na to, že tento výjimečný den naplní radostnou a pozitivní energii.

 

 

Autor článku: Jitka
Zajistit pro Vás krásné kytice, lákavé cenové nabídky a hladký průběh objednávky je mým denním potěšením. Mimoto ráda občas píši o našich květinových událostech a také tipech, jak nám mohou květiny zkrášlit a obohatit všední den.
Tipy na dekorace ze sušených růží – využijete je doma i jako dárek
Dostali jste k Valentýnu, narozeninám nebo jiné příležitosti krásnou kytici růží? I sebezdravější květina po pár dnech začne chřadnout a postupně uschne. K...
S čím kombinovat růže? Hodí se trvalky i vysoké dřeviny
Růže patří k ozdobám malých zahrádek i okrasných parků. Jejich pestré květy a široké spektrum odrůd umožňuje kombinaci s různými rostlinami a vytváření půs...

Hodnocení zákazníky Heureka
568 recenzí na Heureka.cz | Celková spokojenost